YAZARLAR

Ülkemiz; siyasi platformunun akıp giden zaman sürecinde durulup istikrar bulmamasından bıkıp bizar kaldık, tarafsız insanımız ve ülkemiz. Geçtiğimiz hafta bir yandan Kahraman Silahlı Kuvvetlerimize Kartondan Aslan yakıştırması yapan Ana muhalefet Genel Başkan yardımcısı, diğer taraftan bu yakıştırmayı fırsat bilip ateş püsküren İktidar tarafı, öte yandan da TBMM. de Torba yasası görüşmelerinin galiz sözlere kamufle olmuş görüşmelerinin çirkin yüzü üzdü yüreklerimizi.

Nasıl üzmesin ki, bu ağız dalaşları içinde Silahlı Kuvvetlerimizi de çirkin siyaset,in içine çekme çabaları, bir yandan da Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin onurunu rencide ederken, bu kutsal gücü ve Ulusal değerlerimizi yıpratma çabalarının özünde ,Demokrasi ye indirilen darbeler olarak görülmektedir.

İdrak ve izanları yoktur ki, yıprattıkları değerlerin kılının bile incinmesi İç ve Dış, düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmesi seklinde tecelli etmektedir.

İyi yanı, kötü yanı, ile Tarihin derinliğine inmiş 27-Mayıs ve 12-Eylül ihtilallerinin yüce Türk Ulusu ve Ülkesinin Demokrasi kavramı içinde kalmasının bir tezahürü olurken 26-Mayıs ve 11-Eylül ve öncesindeki Türkiye’nin istikrarsızlığının özünde iç savaşın eşiğindeki bir ülke de, yer yerinden oynamış, kardeş kardeşe düşman olurken, şimdiki terör olaylarının bir benzerinden çok, çok fazlası Ulusal Felaket her evin kapısına dayanmış, TBMM. leri çalışamaz, Cumhurbaşkanları seçilemez, rayından çıkan ekonomi Türk İnsanını canından bezdirir hale getirmişti.

Belleklerden silinmeyen, derin anlamı ile canını, ciğerine, düşman kılan bir uygulama, ki Askeri Plakalı araçların şehir Trafiğine çıkmasını kontrol için geçici sivil Plakalar takılıp Trafiğe çıkması utancını yaşayan insanımızın Milli gururu yerle bir olmuştu.

İçinde bulunduğumuz 3.Dünya ülkeleri sayılan, İşte Mısır. işte Tunus. İşte Lübnan. İşte Irak, Ürdün, Filistin, Afganistan ve had da Balkanlarda Arnavutluk içinden çıkılmaz bir iç savaşın eşiğindeler.

Keşke bir Kahraman Türk Ordusu örneği Orduları da olsa bu ülkelerin yolundan çıkmış demokrasi ve özgürlüklerini disipline edip, dosta düşmana muhtaç olmadan kendi başlarına kendi sorunlarına merhem olsalar !

İçimizdeki bu duyguların boğazımıza düğümlendiği günler akıp giderken Konya Garnizon Komutanımız çok Mümtaz Paşamız Tüm General Turfan PAŞA, iadeyi ziyaretle ofisime teşrif edip bizleri ihya etmişlerdi. Sevgili dostum İhsan KAYSERİNİN de tesadüfen bulunduğu ortamda Ulu Önder ATATÜRK ÜN Konya kökenli ailesinden Laik Cumhuriyetin mana ve öneminden. Türk yurdu ve insanının olmazsa olmazı olan Demokrasi kavramından. sohbetlerimiz derinleşirken Devlet adamı olmanın mana ve öneminin sıradan duygularla varlığını kanıtlamanın asla mümkün olamayacağını dile getirmiştik ki Sayın Paşam İskandinav Ülkelerinden İsveç’e olacak bir Büyük elçimizin tayin olduğunu ve İtimatnamesini sunmak üzere Devlet Başkanlığı katına çıktığında, sanki o devlet başkanı bizim nüfus potansiyelimizi bilmiyormuş gibi, kasıla, kasıla, Benim ülkem 73 milyon nüfuslu büyük bir ülke, Sizin Nüfusunuz sadece altı milyon, bizim İstanbul’un nufusunun yarısından da aşağı ifadesini kullandığında, Konuğuna cevap veren Devlet Başkanı, Sayın Elçi Benim ülkem ve insanları kaliteyle değerlendirilir. Ülkem ve insanlarımızın Kalitesi üzerindeki hassasiyetimiz bayrağımızdır. Biz buna bakarız demiştir.

Tabii’ ki Elçimizin ne hallere düştüğü ortadadır… Onun içindir ki Yüce önder ATATÜRK, Türk Gençliğine hitap ederken TÜRK ÖVÜN GÜVEN ÇALIŞ demiş ve muhtaç olduğun kuvvet damarlarındaki kanda mevcuttur demiştir. Hani ayağı tökezleyip düşen Garson için, ben bu ülkenin insanına her şeyi öğrettim de, Uşaklığı asla dediği gibi

> Yeni Meram >Yazarlar > BİR ZİYARET VE TURFAN PAŞAMIZDAN DEVLET ADAMI ÖRNEĞİ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.