YAZARLAR

Eğer bin misli karşılık göreceklerse sözünüzün arkasında durun!

24 kınalı kuzuma, 5 kahraman polisime, 4 vatandaşıma karşılık, 35 bin teröristin ölüsünü göstermelisiniz. Bunların vatan topraklarımızda dolaşan yandaşları da teröristtir.

Lafta kalmasın!

O kınalı kuzular; Hakkari, Ağrı, Van, Diyarbakır, Mardin Midyat dağları ve çevrelerinde kendilerini koruyan, keskin nişancılarla tepelerinde helikopterler, dört yanlarında korumalarla gezmiyorlar!

Onlar ki gerçek, şov yapmak için değil vatan savunması için oradalar.

Başkomutan Mustafa Kemal, bu unvanı ordusunun başında, en önde, siperlerde ve arazide çarpışarak kazandı.

Başkomutanlığını Afyon dağlarında, Kocatepe’de, Mehmetçikle omuz omuza harekatı yöneterek kazandı.

Yüksek tepelerde oturarak ve karşısındakine selam çaktırarak başkomutan olunmaz.

Başbakan Mustafa Kemal, düşmanla, isyancı çetelerle, çete reisleri ile görüşmeler yaptırırken isyancılara asla taviz verdirmedi.

“YA TESLİM OLURSUNUZ YA DA SİZİ YOK EDERİZ” dedi ve yok etti.

Çerkez Ethemler, Anzavurlar, Delibaşlar, Kürt Saidler…

Daha nicelerini emperyalistleri ve onların uşaklarını dört yıl gibi kısa bir sürede yok etti.

Onun için söz konusu vatansa, gerisi teferruattı.

Onun defterinde, ülke düşmanlarına taviz vermek yoktu.

Ne Çanakkale Savaşı’nda ne de Kurtuluş Savaşı’nda hiçbir yabancı devletten emir almadı. İstihbarat dahil, bir avuç silah, mangal gibi yürekli komutanına inanan, güvenen Türk milleti savaşı kazandı.

Çanakkale’de Alman Generali Liman Fon Sanders’i dinlemedi ve tüm yetkileri kendinde topladı.

Irak’ın kuzeyine kara harekatı, yani sınır ötesi harekat başlatıldı. Hatırlayalım! Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt: “Bu harekat bir gün de sürer, bir yıl da…” dedi. Meğer beklediği varmış! Ankara’ya kolu kırık bir Amerikalı indi. Ne olduysa oldu. Mehmetçiğim bir metre karda yürüyerek aştığı yolu tekrar yürüyerek arkasına bile bakamadan döndü.

Şimdi anlıyor musunuz bu terör neden bitmiyor?

Yine Büyükanıt istihbaratı Amerikalılara vermenin mutluluğu ile yüzünde güller açarak basına “Sınırlarımız BBG evi gibi oldu. Amerika bize insansız uçak veriyor, ortak istihbarat yapacağız, sınırlarımızdan kuş uçmayacak” dedi.

O günden bugüne artık terörle polis uğraşacak diyerek, polisimizi de hedef yaparak, yüzlerce şehit verdik.

Ama nereden bilebilirdik? BBG Evi’nin PKK için, ABD tarafından kurulduğunu?

Meğer biz birilerini değil, birileri bizi gözetliyormuş!

Sevgili Atam;

Kurduğun Cumhuriyet, ulusunun çağdaş uygarlık seviyesine sadece ilim ve fen ile, akıl ile ulaşmasını sağlayacak. İlkelerin, çok sevdiğin Türk ulusunun varlığını sürdürmesi, birlik ve beraberliği tehlikede.

Tüm varlığınla inandığın bu ulus, senin ilkelerinden uzaklaştırılmak isteniyor. Güzel Türkçesi’nden, ulusal şiirlerinden, kahramanlık türkülerinden, marşlarından, sanat müziğinden, folklorundan, senin yol gösteren sözlerinden uzaklaştırılan bir gençlik ve bütün bunları tepkisiz izleyen, 35 şehide rağmen “ULUSAL YAS İLAN EDİLMEYEN” bir TÜRKİYE…!

> Yeni Meram >Yazarlar > BİN MİSLİ İLE KARŞILIK GÖRECEKLERMİŞ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.