Ruşeym Torku

Beyşehir’de Fırınlara Ramazan Denetimi

  • Giriş Tarihi: 18.06.2015 11:01
  • Güncelleme Tarihi: 11:01
Beyşehir’de Fırınlara Ramazan Denetimi

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayına girilmesiyle birlikte fırınlarda denetimlerine hız verdi.

Why Note!?

Belediye zabıta ekipleri bu kapsamda ilk olarak ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınları denetledi. Vatandaşların sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmesi için yıl boyunca devam eden fırın denetimlerinin Ramazan ayının girmesiyle birlikte hız kazandığı belirtildi. Ekiplerin tüm fırınları denetime tabi tutarak, iş yerlerinde temizlik kurallarına uyup uyulmadığının, çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığı, personellerin kişisel temizliğinin yapılıp yapılmadığı, depolama ve muhafaza gibi konuların kontrol edildiği, gözden geçirildiği ifade edildi.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yapılan denetim ve kontrollerde eksiği olan fırın işletmecilerinin eksiklerini gidermesi konusunda uyarıldığını belirtirken, Ramazan ayı içerisinde bu tür denetimlerin daha da artacağını belirtti. Özaltun, “Bizim için halkımızın sağlığı her şeyden önce geliyor. Denetimlerimizin amacı şehrimizde gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasını sağlamak. Özellikle, halkın temel tüketim maddesi olan ekmeğin üretiminin yapıldığı fırınları sürekli kontrol altında bulunduracağız. Vatandaşımızın sağlığıyla oynayan, sağlıksız ortamda üretim yapan fırınlara müsamaha göstermeyeceğiz. Beyşehir halkının güvenilir gıda tüketebilmesi adına Zabıta Müdürlüğümüz denetimlerine belirlenen periyotlar halinde devam edecek” dedi.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de Fırınlara Ramazan Denetimi
HABER YORUMLARI