Torku Jelifest

Beyşehir’de eğimli yollarda tuz varili uygulaması

  • Giriş Tarihi: 7.01.2016 12:16
  • Güncelleme Tarihi: 12:16
Beyşehir’de eğimli yollarda tuz varili uygulaması

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte karla mücadele çalışmalarında daha etkin bir yol izleyerek başarı sağlayan Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, eğimli yollarda tuz varili uygulamasına başladı.

Mutlu Akü

Beyşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, kış dönemi süresince kar yağışlarının ardından yollarda yaşanabilecek muhtemel buzlanma ve don olaylarına karşı önlem alan belediye ekiplerinin sürücülerin kayganlaşan zeminlerde sıkıntı çekmeden seyrine devam edebilmeleri için tuz varili uygulamasını hayata geçirdiği belirtildi.
Beyşehir Belediyesi Makine ve İkmal Bakım Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgedeki ilk tuz varili uygulamasına kar yağışının etkili olduğu yeni yılın ilk günlerinden itibaren başlandığının belirtildiği açıklamada, “Beyşehir ilçe merkezine ulaşımı sağlayan dağlık alanlarda bulunan dış mahallelerindeki yol güzergahlarını kullanan sürücülerin kar yağışı sonrasında yaşanabilecek buzlanma ve don olaylarında hareket kabiliyetini üst seviyeye çıkarmak isteyen ekiplerimiz, özellikle eğimli ve rampa kesimlerde yol kenarlarına içerisi dolu tuz varillerden yerleştirmiştir.

Yol kenarlarında görülebilecek uygun yerlere bırakılan variller, özellikle ağır tonajlı araçların geçişinde sürücüler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Sürücüler, kayganlaşan zemin nedeniyle iniş ve çıkışın zor olabildiği bu kesimlerde varillerin içerisindeki malzemeden yararlanarak ihtiyaç duyulan bölgelere tuz serpmek suretiyle yaşadıkları soruna anında çözüm bulabilecekler. Sürücülerin, belediyemizin başlattığı tuz varili uygulamasından oldukça memnun kalırken, zaman içerisinde ihtiyaca göre bu varillerin konulacağı noktaların sayısı artabilecektir” denildi.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de eğimli yollarda tuz varili uygulaması
HABER YORUMLARI