Torku Jelifest

Beyşehir Belediyesi’nden Okullara Destek

  • Giriş Tarihi: 13.11.2015 13:02
  • Güncelleme Tarihi: 13:02
Beyşehir Belediyesi’nden Okullara Destek

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, eğitime destek çalışmaları kapsamında ilçe genlindeki okulların birçok ihtiyacına cevap vermeye devam ediyor.

Mutlu Akü

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak ilçe merkezi ile dış mahallelerde bulunan ilk ve ortaöğretim kurumlarının bahçelerine Beyşehir Belediyesi tarafından oturma bankları yerleştiriliyor. Öğrencilerin ders dışındaki teneffüs ve dinlenme zamanlarındaki konforunu düşünen İlçe Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki kademede imalatı yapılan oturma banklarını talep edilen ve ihtiyaç duyulan okulların bahçelerinde öğrencilerin kullanımına sundu.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi olarak eğitime ve eğitim kurumlarının fiziki mekanlarına imkanlar ölçüsünde her türlü katkı ve desteği vermeye çalıştıklarını belirterek, “Beyşehir Belediyesi olarak eğitime ve eğitim camiamıza ayrı ve özel bir önem veriyoruz. Bu çerçevede, okullarımızın ihtiyacı olan, Beyşehir Belediyesi’nin imkanları dahilinde olan her türlü çalışmaya destek sunmaya özen gösteriyoruz. Bu çerçevede, Beyşehir Belediyemiz kademelerinde imalatını yaptırdığımız banklardan okullarımızda öğrencilerin ve öğrenci velilerinin kullanımına sunmak üzere çok sayıda oturma bankını tahsis ettik. Aynı çalışmayı Kamil Akkanat Engelliler İş Uygulama Merkezimizde de yaptık. Burada, okul idaremizce talep edilen bankları ise okulun dış mekanında çocuklarını beklemek durumunda kalan öğrenci velilerimiz için tahsis ettik. Okul bahçesine bir kamelya yerleştirdik. Fetullah Bayır Fen Lisemizin bahçesinde yine benzer bir çalışmayı yaparken, burada okul bahçesinde peyzaj düzenleme çalışmalarını hayata geçirdik. Çocuklarımızın talebi olan voleybol ve basketbol sahasındaki dış tel örgü çalışmalarını gerçekleştirdik. Beyşehir merkez ve dış mahallelerindeki okullarımızın bahçesine ekiplerimiz tarafından çok sayıda oturma bankları gönderdik. Ayrıca, birçok okulumuzun çöp kovası ihtiyaçlarını giderdik. Okullarımızın ihtiyacı doğrultusunda bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi.

beysehir-belediyesinden-okullara-destek> Yeni Meram >Konya > Beyşehir Belediyesi’nden Okullara Destek
HABER YORUMLARI