Torku Jelifest

‘Beyannamemizde ne varsa hepsi gerçekleşecek’

  • Giriş Tarihi: 11.11.2015 23:35
  • Güncelleme Tarihi: 23:35
‘Beyannamemizde ne varsa hepsi gerçekleşecek’

Başbakan Davutoğlu, "Beyannamemizde ne varsa hepsi gerçekleşecek. Halkımıza seçim meydanlarında ne söylemişsek o bizim için bir senet mahiyetindedir. O senedin gereği yapılacak" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen yemekte, iş dünyası ve çalışma hayatı temsilcileriyle bir araya geldi.

Konuşmasında, 2019’daki genel seçime kadar öngörülebilir siyasal istikrar vaat ettiklerini belirten Davutoğlu, hiçbir gerekçeyle bu siyasi istikrarın bozulmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

“Planlarınızı yaparken iş dünyası olarak kısa dönemli yapmayın, uzun dönemli bir istikrara yatırım yapın” diyen Davutoğlu, “Emek dünyamızın temsilcileri, önümüzdeki istikrar dönemi, hepimizin sahiplenmesi gereken bir unsur olarak en önemli değerimiz olarak savunulmalı. İkincisi, insan haklarına ve temel hürriyetlere dayalı bir hukuk düzeni” ifadesini kullandı.

Gelecek dönemle ilgili planlamalarına değinen Davutoğlu, seçim beyannamesinde vaatlerde bulunduklarını hatırlattı.

Davutoğlu, 13 yıl içinde siyasette vaat edileni mutlaka yerine getiren bir tavır sergilediklerini, vaat ettikleri hiçbir şeyin eksik kalmadığını, eksik kalacak hiçbir şeyi de vaat etmediklerini dile getirerek, “Halkımıza bir kez daha ifade ediyorum, beyannamemizde ne varsa hepsi gerçekleşecek. Halkımıza seçim meydanlarında ne söylemişsek o bizim için bir senet mahiyetindedir. O senedin gereği yapılacak” dedi.

Bütün vaatleri ilk üç ayda hayata geçireceklerinin altını çizen Davutoğlu, “Eğer yasal düzenleme gerektiren bir vaat ise Meclis takvimi ona uymamış ise belki kısa gecikmeler olur ama yasal düzenleme gerektirmeyen vaatlerin tümünü hemen, yasal düzenleme gerektiren vaatleri -kısa sürede gerçekleşebilecek yasal düzenlemeler ise- üç ay içinde hayata geçireceğiz” ifadesini kullandı.

Davutoğlu, kaynağı detayıyla hesap ederek bu yola çıktıklarını belirterek, hiç kimsenin kaygısının olmamasını istedi.> Yeni Meram >Politika > ‘Beyannamemizde ne varsa hepsi gerçekleşecek’
HABER YORUMLARI