YAZARLAR

“ALLAH’IM! Sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten, bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan sana sığınırız.”

***

ÇELİK DOSTUMUZDAN

“Bu yıl kolay görülmeyen tarihler yaşayacağız:

1/1/11, 1/11/11, 11/1/11, 11/11/11 olarak… Doğum tarihinizin son iki rakamını alın, buna bu yıl olacağınız yaşınızı ekleyin, herkes için sonuç 111 çıkacaktır ve bu yıl para yılıdır.
Bu yıl Ekim ayı içerisinde 5 Cumartesi, 5 Pazar ve 5 Pazartesi günü yaşayacağız. Yani, tam 823 yılda bir oluşan bir tablo. Ve bu özel yıllar “para torbası yılı” olarak değerlendirilmiş.”

Yukarıdaki mesajı Konyaspor eski Başkanvekili, Konya Tenis İl Temsilcisi “İstikbalci” dostumuz sn. Arif Çelik Antalya’dan atmış.

Selamlar, saygılar ona Konya’dan…

Bilmiyorum, ben hesap-kitaptan anlamam.

Hesabını kitabını sizler yapın yaşınıza göre…

***

TARAF gazetesinde manşetti:

“Diklendi ama dik duramadı. Sözümüz, Balyozcuların görev sürelerini uzatan, adı Ergenekon sanığı İbrahim Şahin’in ifadesiyle gölgelenen Bekir Kalyoncu’yu Jandarma Genel Komutanı yapan hükümetedir.”

Görüyor musunuz hükümete diklenenleri?

Anlıyor musunuz, yapmak istediklerini?

İktidara ne kadar sert biçimde kafa tuttuklarını?

Bekir Kalyoncu neden Jandarma Genel Komutanı yapılmış-mış?

Mübarekler sanki hesap soruyorlar!

Çünkü, yetkiyi kendilerinde görüyorlar.

Çünkü, bu hükümetin borazanıydılar.

Bugün, borazanlıklarının karşılığını istiyorlar.

Sanırsınız, Türkiye’yi hükümet değil TARAF’çılar yönetiyorlar. Zaten işin cılkını da çıkardılar.

Gerçekten şimdi merak edilen şu:

Hükümeti böylesi hedefleyenleri; muhatapları nasıl cevaplayacaklar?

Bunun adına ne nedir biliyor musunuz?

“Besle kargayı, oysun gözünü.”

TARAF’çılar bunu daha çook yapacaklar.

Daha çoook hesaplar soracaklar!

***

MACERAYA ATILMAMALI

Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını izlerken tüylerimiz diken diken olmuştu. Terörü konu alan çok sert konuşmasında Erdoğan’ın, “Faturası ağır olacak. Ramazan nedeniyle sabrediyoruz. Ramazan’dan sonra çok şey değişecek” sözleri daha bir anlamlıydı.

BDP’lilere göre bu bir psikolojik savaştı.

Sözü PKK’nın 2. adamı Murat Karayılan’a getirip gümbür gümbür gümbürdediler. Bir başka ifadeyle T.C.’ye rest çektiler!

TRT’de yayımlanan ‘Karayılan yakalandı’ içerikli haberleri eleştiren BDP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş’ın son sözleri: “Doğru bir iş yapılmıyor.”

Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü net: “Murat Karayılan’ı tek başına yakalamak diye bir şeyin olabileceğine aklım ermiyor.”

BDP’nin sivri dilli siyasetçilerinden Sırrı Sakık,Karayılan’ın yakalanması değil bence. Karayılan yakalanırsa Kürt sorunu çözülür mü?” diye sordu ve ekledi: “Ancak şu da bilinmelidir ki Karayılan’ın yakalanması binlerce PKK’lının imhası ile ancak mümkün olur.”

BDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan da sert çıkarak şöyle akıl verdi!

“Başbakan savaş ilanı yaptı. Kullandığı tehdit argumanı, demokratik siyaset içinde olanları hedef gösteren sorumsuzca, bir hamaset içeriyor. İmam bunu yaparsa cemaat şaşar. ‘Bıçak kemiğe dayandı-faturası ağır olur’ söylemi, demokratik siyasetin dili değildir. Hukuka göre insanlık suçu, sorumsuzluk, katliam çağrısıdır. Tarihin tekerleğini geriye döndürmek mümkün değildir. Zamanı gelmiş fikirlerin önünde dünyanın en güçlü ordularının duramadığı görülmüştür.”

Yukarıdaki sözler Başbakanın o çok sert görüşlerini açıklamasından sonra yapıldığına göre “psikolojik savaş” güç kazandı demektir!

Bunların tek amaçları Türkiye’yi farklı bir mezraya çekip ortalığı daha da karıştırmaktır. Yani, ülkemizi maceraya atmaktır. Türkiye, böyle bir maceraya atılmamalı, böyle bir tuzağa düşmemelidir.

Ancak görünen o ki, BDP’nin tutumu ve PKK’nın eylemleri karşısında yapılacak iki şık vardır: Birincisi diplomasi yoluyla halledeceksiniz, ikincisi kandil-mandil dinlemeyecek imha edeceksiniz.

Eğer bıçak kemiğe dayanmışsa….

Adında ‘barış’ olan bu parti şunu iyi bilmelidir:

“Tekdir ile uslanmayanın hali kötektir!”

***

RAMAZAN…

Yüce Allah indinde büyük bir yeri vardır,
Sevaplar ve günahlar katlarıyla yazılır,
Orucun üç yasağı yemek, içmek, cimadır,
Diğer aylardan farklı, bu ay ramazan ayı.

Yerden tövbe fışkırır gökten merhamet yağar,
Yerden dua fışkırır gökten kabuller yağar,
Yerden şükür fışkırır gökten bereket yağar.
Ademler hidayetli, bu ay Ramazan ayı.

> Yeni Meram >Yazarlar > Besle kargayı oysun gözünü
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.