YAZARLAR

Fransa, batı dünyasını yaramaz, laf dinlemez çocuğu. Türk düşmanlığı sendromunu ikide bir

bir gündeme getirmekle kafaları karıştırmak eğilimindedir. Çoğu eylemlerinde kullandığı maşa “Sözde Ermeni Soykırımı” aldatmacasıdır.

Oysa asıl soykırımcı ulus, Fransa’dır. Belki de suçlarının üstünü örtmek için, kolay iftira yollarını seçiyor. Bilsinler ki, bu tehlikeli maşa önce Fransa’nın elini yakacaktır Onların kirli emel ve oyunlarına kimi ulusların da tezgâh açmayı yeğlemeleri sürekli karın ağrısı oluşturacaktır. ABD ve Fransa kamuoylarına oynayarak seçim kazanma hesabı yapıyorlar.

Alımız ABD’yi vurunuz Fransa’ya. İşin içinde kuşkusuz başka ulular da var. Hep tencereler yuvarlanıyor ve kapaklarını buluyorlar;

■ Fransız Halk Hareketi Birliği Marsilya Milletvekili Valerie Boyer tarafından hazırlanan yasa teklifi önümüzdeki hafta görüşülecek. Büyük ihtimalle onaylanacağı bildirilen yasada: “Fransız yasaları tarafından tanınan soykırımların inkârının, bir yıl ve 45 bin euro para cezasıyla cezalandırılacağı” ifadesi yer alıyor. Tasarı yasalaşırsa Fransa ’da bir Türk vatandaşı atalarının Ermenilere soykırım yapmadığını dile getiremeyecek söylerse hapis ve para cezasına çarptırılacak.
Bu konuda daha önce senato gündemine getirilen tasarı, Türk heyetlerinin çalışması ve Sarkozy’nin desteklememesiyle çıkmamıştı. Sarkozy bu kez yasanın arkasında duruyor.

Dahası AB’de 2010 yılında yürürlüğe giren “Irkçılık ve yabancı düşmanlığı ile mücadele” kararına göre, üyesi bir ülkenin herhangi bir milli mahkemesinden 1915 olayının soykırım olduğu kararı çıkarsa, o ülkede soykırımı inkâr edene hapis ve para cezası verilecek.

Şimdi heyetler halinde Fransa’ya çıkarma zamanıdır. Basın toplantıları, görüşmeler, görsel ve yazılı basın organlarıyla konuya ilişkin röportajlar gerçekleştirmek, kamuoyunu aydınlatmak ve uyarmak zamanıdır.

“Ermeni soykırımı yok’ diyenleri hapse atmaya hazırlanan Fransa aynaya bakmalıdır. Onca Cezayirliyi öldüren, Yahudileri de Hitlere teslim eden soykırımcı Fransa…
Sömürge olarak işgal ettikleri Cezayir’de her türlü insanlık suçunu çekinmeden işleyen Fransa, 1962’de bağımsızlığını kazanana dek çeşitli soykırımlar ve katliamlar gerçekleştirdi. Bağımsızlık savaşı veren onlarca Cezayirliyi katlettiler, 2.5 milyon Cezayirliyi tehcire tabi tuttular. Cezayir’de 100 yıldır insanlık suçunu işleyen Fransızların bağımsızlık savaşında

8 bin köyü de yok ettiler. Fransız Yazar Claude Ribbe’nin ‘’Napoleon’un Katliamı’’ kitabında, övünç kaynağı Napolyon’un bir milyondan fazla insanı ırkları nedeniyle katlettiğini dile getirdi. Ünlü gaz odalarını önce Napolyon’un kullandığına dikkat çeken Ribbe, Napolyon’un Afrikalılar’a uyguladığı zulmü çizmeleriyle insanlığı ezip öldürdüğünü, siyahi halkı zincirleyip köpeklere parçalattığını bütün gerçekliliğiyle anlattı. 2. Dünya Savaşı’nda Yahudi’dileri gaz odalarına göndermek için Naziler’e teslim eden Avrupa ülkelerinin, tüm suçu Almanlar’ın üzerine atmaya çalışsa bile soykırımdaki işbirliklerinin unutulamayacağı kitapta açık ve seçik kaydediliyor.

Ermeni lobisi de ülkeler arası mekik dokuyarak tezlerini kabul ettirmeye çalışıyor.

Ermeni lobisinin amacı, 1915 yılında 1,5 milyon Ermeninin soykırımda öldürüldüğü iddiasını, Türk Devleti’ne kabul ettirmektir. Bu yalan saptırılmış iddiasını kabul ettirme çabalarının temelinde özür diletmek, tazminat ödetmek, Doğu’da Ermeni toprakları diye öne sürdükleri bölgenin kendilerine verilmesini sağlamak ve bu topraklar üzerinde bağımsız bir Ermeni devleti kurmak hayalleri de yatmaktadır. Ermeniler ABD’de, iş alanlarında başarılı olmuşlardır. Dinsel, kültürel okullar, kütüphane ve hastaneler gibi burs sağlayan kuruluşlarla çeşitli alanlarda etkinliklerini göstermektedirler. Üniversitelerde “Ermeni Dili ve Tarihi Kürsüleri” kurarak cemaatlerini ayakta tutmak çabası içindedirler. ASALA yeraltı örgütünü ekonomik ve lojistik açıdan destekleyenler Ermeni lobisi ile birlikte yan kuruluşlarıdır. Yunan lobisi örneği amaçları Türk düşmanlığını her an canlı tutmaktır.

BİR DAMLA:

■ Dost seçerken dikkatli, düşman seçerken daha dikkatli ol.

> Yeni Meram >Yazarlar > BATININ YARAMAZ ÇOCUĞU; FRANSA
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.