Torku Jelifest

Başkan Toru vatandaşlarla buluştu

  • Giriş Tarihi: 13.02.2015 13:42
  • Güncelleme Tarihi: 13:42
Başkan Toru vatandaşlarla buluştu

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, sabah namazı sonrasında Fahrunnisa, Dr. Ziya Barlas, Uluırmak Ali Hoca ve Uluırmak Saka Mahallesi vatandaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Karar alma süreçlerinde vatandaşların görüşlerine büyük önem veren Başkan Toru, farklı vesilelerle sık sık halkla bir araya geliyor. Cuma günleri sabah namazı sonrası farklı mahallelerden vatandaşlarla bir araya gelen Toru, bugün de 4 mahalleden yaklaşık 200 kişiyle kahvaltı yaptı. Programa başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve muhtarlar da katıldı.
Seçimden sonra ‘Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm’ sloganıyla mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek mahallelerin sorunlarını bir kez de onlardan dinlediklerini hatırlatan Başkan Toru, “Yaptığımız bu toplantılar sonucu genelde imar ile ilgili sorunlar ön plana çıktı. Çünkü çoğu mahallemizde doğal gaz yok, çocuklarımızın oynayabileceği alanlar kısıtlı, okullarımız yetersiz, sağlık ocağı yok, yürüyüş alanları yok, çıkmaz sokaklar var. Tüm bu sorunları ancak imar planı revizyonu ile çözebiliriz” dedi.

İMAR SORUNLARINI ÇÖZECEK PLANLAR ASKIYA ÇIKIYOR
Merkezden başlayarak Karaman Yolu, Antalya Yolu ve Selbasan Çayı arasındaki bölgede imar planlarını revize ettiklerini kaydeden Toru, “Sizin de oturduğunuz mahallelerde imar planlama çalışmaları yaptık. Yeni imar planlarımızda ulaşım ana arterlerini genişlettik, yeni yollar açtık, yoğunlukta bir miktar artış oldu, yeni okul alanları, sosyal tesisler, yürüyüş alanları ve alt merkezler oluşturduk. İnşallah bu ayın 28’inde 1/5000 ölçekli imar planları Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkacak. Bu planlar onaylandıktan sonra hemen arkasından 1/1000 ölçekli planları yapacağız. Bu planlarla birlikte sizin mahallelerinizdeki imar sorunlarını da çözmüş olacağız” ifadelerini kullandı.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ilçeye kazandıracakları önemli yatırımlar hakkında da bilgi verdikten sonra mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı.> Yeni Meram >Konya > Başkan Toru vatandaşlarla buluştu
HABER YORUMLARI