Torku Jelifest

Başkan Toru, Mahalle Gezilerini Sürdürüyor

  • Giriş Tarihi: 16.09.2015 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 15:02
Başkan Toru, Mahalle Gezilerini Sürdürüyor

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, ‘Mahallemizde Başkan Var ’ projesi kapsamında ilçe genelindeki mahalleleri ziyaret etti.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları ve müdürler ‘Mahallemizde Başkan Var’ sloganıyla ilçe genelindeki mahallelerin sorunlarını dinlemeye devam ediyor. İlk olarak Yorgancı, Durunday ve Çandır Mahalleleri’ne ziyaret gerçekleştiren ekibin bir sonraki durağı Batı Hadimi, Doğu Hadimi ve Arif Bilge mahalleleri oldu. Fatih Sultan Mehmet Spor Tesisleri’nin bahçesinde gerçekleşen program yoğun bir katılımla gerçekleşti.

“EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİYORUZ”
İlçe genelindeki mahalleleri ziyaret ederek eksikleri yerinde tespit etmeye çalıştıklarına işaret eden Başkan Fatma Toru, “Meram’daki mahallelerimize misafir olarak, geçmiş görev süremizde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler hakkında vatandaşlarımıza bilgiler vermeyi arzu ettik. Bu programlar kapsamında hemşehrilerimizin isteklerini dinleyerek eksikleri daha iyi tespit edeceğiz ve hizmete dönüştürme noktasında çalışacağız” şeklinde konuştu.

44 MAHALLEDE İMAR PLANI REVİZYONU
Başkan Toru, yerel seçimlerin ardından muhtarlarla bir araya gelerek tüm bölgelerin sorunlarını konuştuklarını ifade ederek, “Batı Hadimi, Doğu Hadimi ve Arif Bilge Mahallelerinin bulunduğu bölgede mülkiyet ve imar problemleri vardı. Bundan yola çıkarak toplam 44 mahallede imar planı revizyonu çalışmalarına start verdik. Belediye meclislerinde bu konular görüşüldü ve bazı mahallelerde imar revizyonu onaylandı. Bazılarında ise onay süreci devam ediyor. Şu an bulunduğumuz bölgede Arif Bilge Mahallesi onay alan mahalleler arasında. Ancak imar sürecinde belediyenin zorlaması gibi bir durum söz konusu değil. Vatandaşların istekleri doğrultusunda gerçekleşecek bir uygulama olacak” dedi.

“MİLLETİMİZ KİRLİ OYUNU BOZACAKTIR”
Ülkedeki terör olaylarından dolayı bir süreliğine açılış ve temel atmalara ara verdiklerini ifade eden Başkan Toru, “Maalesef üzüntülü günler geçiriyoruz. Bu vesileyle tekrar ebediyete uğurladığımız şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ailesine sabırlar diliyorum. Bizler istiklalimizi ve istikbalimizi kim ve ne olursa olsun, hangi bedel ödetilirse ödetilsin, kaybetmeye razı olmayan bir ecdadın torunlarıyız. Rabbimiz tüm güvenlik güçlerimizi korusun. Ülkemizin aydınlık yarınlara doğru hızlıca yol almasını çekemeyen bazı iç ve dış mihrakların kirli oyunlarına maruz kalıyoruz. Önümüzde sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın takip ettiği önemli bir seçim dönemi var. Milletimizin bu kirli oyunu bozacağına ve istikrarın sürmesi adına devletimize sahip çıkacağına gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Fatma Toru’nun yaptığı konuşmanın ardından vatandaşlar da ikamet ettikleri mahallelerle ilgili isteklerini aktardı.> Yeni Meram >Konya > Başkan Toru, Mahalle Gezilerini Sürdürüyor
HABER YORUMLARI