YAZARLAR

BORÇLULAR ÜZERİNDEN OYNANAN

BÜYÜK KUMAR !!!

Demokrasilerin vazgeçilmezi fırsat eşitliğidir. Fırsat eşitliği olmadan Demokrat olunmaz. Ülkemizdeki hukuk sistemi ne yazık ki bir yaz, boz tahtası misali uygulama yöntemleri içerir.

Kredi kartları çiftçi kredileri KOBİ teşvik kredileri, büyük küçük sanayicilerin iş geliştirme kredileri, say, say bitmez kredi çeşitleri aldatıcı reklamlarla cazibe kazandırılıp hurra krediler verildi ve de verilmeye devam ediliyor.

Gelin görün ki verilen kredilerin büyük bölümü geri dönmezken temerrüde düşen düşene. Öylesi bir düşüş ki borçluyu yerinden kalkamaz hale getirdiği içindir ki İcra takipleri kapılara dayanmakta ocaklar sönmekte, iş yerleri kapanmakta görülen odur ki ülkemiz genelinde ikibuçuk milyon iş yerinin kapısına kilit vurulurken, on milyona yakın insanımız işsizler ordusuna katılmaktadır.

Türk Bankaları tahsilat sistemini yüzde yüz lehlerine işletirken kredi veriş aşamasında aldıkları teminatları verilen kredi ile dengeleyemedikleri içindir ki İcra Daireleri ve depoları hacizli malların taşınabilenleri ile dolup taşarken maliyetlerinden onlarca kat aşağısına satışlar ve satılamadığı içindir ki heba olup gidenler yanında taşınmazlarında adeta yok pahasına satılması korkunç boyutlara ulaşıyor.

Hal böyle olunca her şey elden gitmesine karşın bakiye borç borçlunun boynunda asılı kalıyor. İşte işin en acı tarafı da bundan sonra başlıyor. Tahsilat imkansızlığı anılan borçların bankalar tarafından tabir yerinde ise ölmüş eşek fiyatına fonlara devredilip alacağın sadece %10 –l2 kadar tutarını alıp zararın vergiden düşülmesi yoluna giderler.

Ondan sonrasına lütfen bakınız, vergiden düşülen zarar fonda 15-20 kat fazlası ile gerçek borçluya rucü eder. Telefonla tehditler, şantajlar, borçluda huzurdan eser bırakmaz. Bir kredi kartı borcundan intihar edenler, akıl sağlığı ve genel sağlığı bozulanlar, işini ve itibarını kaybettiği için çolunu çocuğunu topluca katledenler ve daha neler, neler oynanan bu iğrenç kumarın ürünü olmaktadırlar.

Lütfen başınızı elleriniz arasına alıp düşününüz.10-15 bin liraya satın aldığı bu tahsilatı imkansız borcun 1-1,5 milyona çıkarılıp gayri insani ve gayri ahlakı usullerle zora düşmüşlerin üzerinden oynanan bu kumar en büyük rulet masalarında oynanan kumardan daha tehlikeli değil midir?

O zaman sistemden sorumlu yasama ve yürütmenin bu sakil durumun bir revizeye ihtiyacı olduğunu dile getirip Konya toprağının çocuğu değerli Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile Ekonomiden sorunlu genç ve dinamik Devlet Bakanımız Ali Babacan’ın takdirlerine ve bilgilerine konuyu sunup sistemin revize edilmesine olanak verilmesini yürek dolusu sevgi ile istirham ediyoruz.

Tüm samimiyetimizle gerçekleri tarafsız bir gözlemle deli getirmenin mutluluğu ile tüm borçluların sesi olabildiysek ne mutlu bize der, teyiden Başbakanımız mümtaz insan Sayın Davutoğlu ve Başbakan yardımcımız Ekonomiden sorumlu bakanımız Sayın Babacan’a Konya toprağının çocuklarının sesi olduğumuzu arz eder, Yüce Yaradan’dan yar ve yardımcı olmasını niyaz ederiz..

> Yeni Meram >Yazarlar > BAŞBAKANIMIZ DAVUTOĞLU VE DEVLET BAKANIMIZ BABACAN’A İTHAF OLUNUR …
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.