kapat
Ruşeym Torku

Bankada Silahlı Soygun

  • Giriş Tarihi: 16.01.2014 9:20
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Bankada Silahlı Soygun

Konya’da bir bankaya bomba süsü verilmiş kutuyla giren maskeli ve silahlı soyguncu, başka bir müşteriye toplattığı yaklaşık 25 bin lirayla kayıplara karıştı.

Olay, saat 17.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Alavardı Mahallesi Sivaslı Ali Kemal Caddesi’nde bulunan bir iş merkezindeki özel bir bankada meydana geldi. İddiaya göre, kablo bağlanarak bomba süsü verilmiş ayakkabı kutusuyla bankaya giren maskeli ve silahlı soyguncu, etkisiz hale getirdiği güvenlik görevlisinin silahını gasp etti. Ardından sıra bekleyen müşterilerden birini rehin alan soyguncu daha sonra başka bir müşteriye de silah zoruyla kasalardaki paraları toplamasını söyledi. Müşterinin kasalardan topladığı yaklaşık 25 bin liraya alan soyguncu güvenlik görevlisinden gasp ettiği silahla birlikte yaya olarak kaçtı. Şüphelinin kaçmasıyla birlikte banka görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Bankada inceleme yapan polis, soygun sırasında içeride olan müşterilerin bilgisine başvurdu.
Öte yandan Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimler yaya olarak kaçan şüpheliyi yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.> Yeni Meram >Arşiv > Bankada Silahlı Soygun
HABER YORUMLARI