kapat
Ruşeym Torku

Azeri Büyükelçiden Vali Doğan’a Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 4.07.2013 13:03
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Azeri Büyükelçiden Vali Doğan’a Ziyaret

Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağirov, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret etti.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan tarafından karşılanan Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağirov, görüşmeler öncesi Valilik Şeref Defterini imzaladı.
Azerbaycan iş konseyi ile beraber düzenledikleri bir toplantı için Konya’ya geldiklerini ifade eden Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağirov, iki ülke arasındaki ekonominin daha da gelişmesi için bölgeler arası işbirliği amacıyla burada olduklarını kaydetti. Dost ve kardeş iki ülkenin bu iş birliğinden faydalanacağını umduğunu dile getiren Bağirov, Mısır’daki gelişmelerle ilgili de, “Mısır’daki son olaylar daha fazla değerlendirilmesine ve öğrenilmesine muhtaç. Sonunda Mısır halkının iradesi ve isteği ne olursa hayırlısı olsun. Esas bundan ibaret. Tabii ki böyle bir durumda Mısır’da olan karşı durum kimseye bir fayda getirmez. Bana göre biraz beklemek ve izlemek lazım” diye konuştu.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Konya, Hz. Mevlana’nın şehri. Bu şehirden dünyaya hep barış ve hoşgörü mesajı vermek istiyoruz. Gelen misafirlerimizin varlığı da bizim bu mesajlarımızı güçlendiriyor. Ekonomi alanında Konya çok ciddi bir performansa sahip. Önemli bir sanayi şehridir. Şüphesiz tarım şehridir. Çok ciddi bir turizm ve sağlık şehridir. Dolayısıyla gelen misafirlerimize şehri tanıtma anlamında fırsat buluyoruz. Gerek kültürel gerekse ekonomi anlamında bu ziyaretler bizi memnun ediyor” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Azeri Büyükelçiden Vali Doğan’a Ziyaret
HABER YORUMLARI