Torku Jelifest

‘Attıkları manşetlere bakın böyle bir şey olamaz’

  • Giriş Tarihi: 16.01.2016 18:37
  • Güncelleme Tarihi: 18:37
‘Attıkları manşetlere bakın böyle bir şey olamaz’

Adalet Bakanı Bozdağ, Cumhuriyet ve Zaman gazetesinin Türkiye'de gerçekleşen terör saldırısı sonrası attıkları manşetleri eleştirdi.

Mutlu Akü

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen İl Özel İdaresi Araç Teslim Töreni’nde yaptığı konuşmada, huzur ve güven ortamını sağlayarak, ülkeyi daha da ileriye taşımaya çalıştıklarını belirterek, “Terörün propagandasını yapanlara siz aldanmayın. Hükümetimizin, devletimizin, güvenlik güçlerimizin milletimizden yana, devletimizden yana koyduğu tutuma hep beraber sahip çıkalım. Bazı basın yayın organları, buradan isimlerini de veriyorum. Cumhuriyet gazetesi, Fransa’da terör saldırısı oldu manşet atıyor ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’, Türkiye’de terör saldırısı oldu manşet atıyor ‘Katliam ülkesi.’ Şimdi Zaman Gazetesi, Fransa’daki terör saldırısında attıkları manşetlere bakın, bizim ülkemizdeki terör saldırılarında attıkları manşetlere bakın. Böyle bir şey olamaz” diye konuştu.

CHP ve HDP’nin terör olaylarındaki tavrını da eleştiren Bozdağ, şöyle devam etti:

”Muhalefet partileri, hepsi için söylemiyorum, CHP için, HDP için söylüyorum. MHP’nin duruşu farklı ama öbürlerine baktığın zaman aynı noktada duruyorlar. Şimdi soruyorum, hükümeti eleştiriyor Sayın Kılıçdaroğlu, Allah için bu bölgede terör eylemi yapan teröristlere, çocukları, kadınları, askeri, polisi öldüren, şehit eden teröristlere sizin söyleyecek lafınız yok mu? Niye söyleyemiyorsunuz, niye onlara bir çift kelam etmiyorsunuz? Hem devleti hem hükümeti suçluyorlar. ‘Silahları susturun, terörü bitirin, artık hendekleri kaldırın, barikatları kaldırın defolun gidin’ demiyorlar”

”Atatürk, Türkiye devletine sahip çıkardı”

”CHP’ye oy veren vatandaşlara diyorum ki ‘Bu terörden yana duruş karşısında devletten yana, milletten yana neden duruş yapmıyorsunuz’ diye CHP yönetimine baskı yapın. Görüşlerinizi iletin” diyen Bozdağ, şöyle konuştu:

”Atatürk’ün partisiyiz’ diyorlar, onunla iftihar ediyorlar. Ben şimdi soruyorum, Atatürk sağ olsaydı, bu ülkenin terörle mücadelesinin yanında PKK’nın ağzından bildiri yayınlayan, kendine aydın diyenlerin yanında mı olurdu. Yoksa Türkiye’nin ve hükümetin yanında mı olurdu. Kimin yanında olurdu? Atatürk sağ olsaydı hendekleri kazan, barikatları kuran, tuzakları yapan mayınlama yapan, askere, polise otomatik silahlarla saldıranları mı eleştirir, onlara karşı mücadele edenlere güç ve destek vermek için mi uğraşır, yoksa onlara karşı mücadele eden Türkiye devletini, Türkiye hükümetini mi suçlardı? Hangisini yapardı? Herhalde Türkiye devletine sahip çıkar, Türkiye hükümetine sahip çıkar, Türkiye’nin güvenlik güçlerinin arkasında dururdu.”> Yeni Meram >Politika > ‘Attıkları manşetlere bakın böyle bir şey olamaz’
HABER YORUMLARI