Torku Jelifest

Artvin’de 60 köy elektriksiz

  • Giriş Tarihi: 15.11.2015 19:23
  • Güncelleme Tarihi: 19:23
Artvin’de 60 köy elektriksiz

Artvin Valisi Cirit, il genelinde afetten dolayı yaklaşık 60 köye elektrik verilemediğini, 30'u aşkın köye de ulaşım sağlanamadığını bildirdi.

Artvin Valisi Kemal Cirit, kentte sel ve heyelan sonrasında yaklaşık 60 köye elektrik verilemediğini, 30’u aşkın köye de ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.

Vali Cirit, sel ve heyelanın ardından üç gündür ulaşıma kapalı olan Artvin-Şavşat, Artvin-Ardanuç ve Artvin-Oraköy köy yollarında yapılan çalışmalarda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Cirit, afetten etkilenen Ortaköy’de vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Artvin-Şavşat karayolunun ulaşıma açılması için karayolları ekiplerinin aralıksız çalıştığını ifade eden Vali Cirit, Yusufeli, Ardanuç, Borçka, Hopa, Murgul ve Şavşat karayollarında da zaman zaman ulaşıma kapanmalar yaşandığını belirtti.

Cirit, “Artvin’in en yoğun nüfusuna sahip olan Ortaköy köyünde de heyelanlar nedeniyle bazı mahallelere ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde afetten dolayı yaklaşık 60’ı aşkın köye elektrik veremedik, 30’u aşkın köyde de ulaşım sağlanamıyor” dedi.> Yeni Meram >Güncel > Artvin’de 60 köy elektriksiz
HABER YORUMLARI