YAZARLAR

Andavallı..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Kör öldü badem gözlü oldu..
Suriyelilerin geldikleri günden bu yana gitsinler gitsinler diye yaygara yapan ve adeta memlekete sığamayan karnı darlar, Suriyeli hamile kadına tecavüz edilip öldürülünce, birden işi mülteci misafirlerimize, kardeşlerimize çevirdiler..
Savaşta bombalarla ölürler, yayınlanan fotoğraflara bakıp vah tüh derler. Ölmeyenler kaçıp buraya gelirler. Buraya neden geliyorlar gitsinler derler..
Çok ilginç. Bir karar veremediler. Savaştan kaçıp buraya mı gelsinler, yoksa gelmesinler mi..
* *
Öldükten sonra diriltileceğine, sorgudan geçip yaşadıklarının hesabını bir bir vereceğine, sonuçta burasının imtihan dünyası olduğuna ve her türlü belanın bir imtihan vesilesi olduğuna inanmazsan böyle oluyor maalesef..
Adama açık açık soruyorsun..
Allah’a inanıyor musun? İnanırım..
Kitabına inanıyor musun? İnanırım..
Peygamberine inanıyor musun? İnanırım..
Peki bu alemde imtihan edildiğine, öldükten sonra da diriltilip hesap vereceğine inanıyor musun?
Tabii ki inanıyorum der..
Allah seni bela ve kötülükle, çeşitli sıkıntılarla deneyecek sen bunlarla imtihan edileceksin, peki bunlara inanıyor musun? Diye soruyorsun..
Tabi hepsine inanıyorum ben Müslümanım bunlar nasıl soru diyor..
Maşallah hepsine inanıyor..
Bakalım nasıl inanıyormuş görelim..
* *
Bizim bu Müslüman nasıl bir Müslüman ben bunu bir türlü anlayamıyorum..
Kuran’la Sünnet’le Hadis’le hiç mi hiç alakasız Müslüman bizimki. Uydurmuş kendi bir din, adına da Müslümanlık demiş kafasına göre yaşıyor gitsin..
Daha en basitinden bir Müslümanın diğer Müslümanlarla kardeş gibi yaşaması gerektiğini, dara düştüğünde ona yardım etmesi gerektiğini bilmiyor. Bu nasıl bir Müslümanlıksa..
Mesela Suriyeliler geldiler bizim çocuklarımızın önüne geçtiler diyor. Nasıl geçtiler diyorsun. Onları sınavsız üniversitelere alıyorlar diyor..
Senin çocuğun tembel mi çalışsın oda girsin elinden alan mı var diyorsun..
Olmuyor ki giremiyor diyor..
Ya hu arkadaş dilimizde tüy bitti anlatmaktan. Bu adamlar neleri varsa kaybetmişler. Annelerini, babalarını, kardeşlerini, evlerini, işlerini, bırak ta okula bari sınavsız girsinler belki okurlarda bu şekilde kurtarırlar durumu. Zaten kaç tanesi girecek ki, bırak dünya herkese yeter yapma böyle diyorsun. Neden öyle olacakmış kardeşim benim çocuğumda benim çocuğum diyor..
* *
Kardeş belki Allah senin çocuğunun o okula girmesini istemiyor ve bu şekilde engelliyor, biliyor musun böyle olmadığını, bu da senin ve belki de çocuğunun imtihanıdır diyorsun. Olur mu öyle şey kardeşim diyor..
E hani sen inanıyordun, Allah, kitap, peygamber, imtihan!
Ya bırak kardeşim öyle şey mi olur diyor. Ne laftan anlıyor ne sözden. Böyle bir Müslüman işte. Ne ölümü düşünür, ne öldükten sonra hesap vereceğine inanır..
Oysa sana hepsine inanıyorum diye yalan söyler..
Bir de, bana Suriyelileri savunma der. Suriyeliyle ilgili düşüncelerimi önceki yazılarımda belirttim ben. Ayrıca kimi savunup kimi savunmayacağım konusunda senden izin mi almam mı gerekiyor be andavallı..
Bu uydurulmuş sözde Müslümanlık konusuyla ilgili sayfalar dolusu yazı yazarım. Fakat gerek yok, kısacık bir örnekle anlattım. Daha bununla ilgili anlatmaya gerek var mı ki. Sen zihniyetin gerisini anlarsın zaten..

> Yeni Meram >Yazarlar > Andavallı..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.