kapat
Ruşeym Torku

Altın alacaklar dikkat! Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar?

  • Giriş Tarihi: 16.04.2018 15:10
  • Güncelleme Tarihi: 15:10
Altın alacaklar dikkat! Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar?

Hafta sonu ABD, Fransa ve İngiltere tarafından Suriye'ye düzenlenen askeri operasyon sonra dolar kuru fiyatları yeni hafta düşüşle başlayarak yükselişe geçti. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ise yeni haftaya cuma günündeki kapanış fiyatlarına yatay seviyelerde başladı. Peki çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel altın fiyatları...

Why Note!?

Hafta sonu ABD, Fransa ve İngiltere tarafından Suriye’ye düzenlenen askeri operasyon sonra dolar kuru fiyatları yeni hafta düşüşle başlayarak yükselişe geçti. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ise yeni haftaya cuma günündeki kapanış fiyatlarına yatay seviyelerde başladı. Peki çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel altın fiyatları…

Geride bıraktığımız haftanın son işlem gününde dolar kuru ve altının ons fiyatlarındaki değer kayıplarının ardından altın fiyatları cuma gününü 177,2 lira seviyesinden kapattı.

Yeni haftada piyasaların açılışın ardından gram altın fiyatları cuma günkü kapanışa göre yüzde 0,02 artışla 117,30 liradadan işlem görmeye başladı.

Kapalıçarşı’daki güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları…

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?
Gram altın fiyatı 177,10 liradan alınırken, 177,30 liraya satılıyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATI NE KADAR?
Çeyrek altın fiyatı 283,00 liradan alınırken 291,00 liraya satılıyor.

YARIM ALTIN FİYATI NE KADAR?
Yarım altın fiyatı 574,00 liradan alınırken 582,00 liraya satılıyor.

CUMHURİYET ALTIN FİYATI NE KADAR?
Cumhuriyet altın fiyatı 1.174 liradan alınırken 1.186 liraya satılıyor.

ALTIN FİYATLARI İÇİN UZMAN YORUMLARI
Uzmanlara göre, Rusya ve İran’a karşı gelebilecek yeni ekonomik yaptırımlar ve ABD Başkanı Donald Trump’ın yapacağı yeni açıklamaları piyasaların yakın takibinde olacağını belirttiler.

Altının ons fiyatının bu hafta 1,358-1358 dolar aralığında işlem görmesini bekleyen uzmanlar, gram altın fiyatının 175 lira ile 180 liranın direnç konumunda bulunduğunu ifade ettiler.

Uzmanlar gram altın fiyatlarının bugün yurt içi piyasalarında mart ayı bütçe dengesi, yurt dışı piyasalarda ise ABD’de perakende satışlar, New York Fed sanayi endeksi ve işletme stokları verilerinin takip edileceğini dile getirdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Altın alacaklar dikkat! Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar?
HABER YORUMLARI