Torku Jelifest

Almanya’da silah ticareti yapan bir kişiye gözaltı

  • Giriş Tarihi: 27.11.2015 22:30
  • Güncelleme Tarihi: 22:30
Almanya’da silah ticareti yapan bir kişiye gözaltı

Almanya’nın Magstadt bölgesinde silah ticareti yapan bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Zanlının Paris’teki terör saldırılarıyla bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Magstadt bölgesinde silah ticareti yapan bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Stuttgart Savcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 24 yaşındaki zanlı hakkında, silah yasalarını ihlal etmekten dolayı soruşturma başlatıldı.

Kuru sıkı silahları izinsiz olarak ateşli silaha dönüştürmek ve bunları internet üzerinden satmakla suçlanan zanlının bu ayın başında kalaşnikof tipi  4 tüfeği  Paris’teki bir kişiye sattığı yönünde şüphenin bulunduğu  belirtildi.

Alıcının isminin henüz tespit edilemediğine işaret edilen açıklamada,  zanlının 13 Kasım’da Paris’te gerçekleşen terör saldırılarıyla olası bir bağlantısı olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi.

Alman basınında yer alan haberlerde zanlının evinde yapılan aramalarda 16 silahın bulunduğu ifade edildi.  Bu kişinin gizli bir internet platformundan silahları sattığı belirtildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Dünya > Almanya’da silah ticareti yapan bir kişiye gözaltı
HABER YORUMLARI