Torku Jelifest

Akşehir’de koronavirüs tedavisi görenlere sıcak yemek desteği

  • Giriş Tarihi: 19.01.2021 15:59
  • Güncelleme Tarihi: 15:59
Akşehir’de koronavirüs tedavisi görenlere sıcak yemek desteği

Akşehir Belediyesi, ilçede genelinde koronavirüs teşhisi konulup evlerinde tedavi gören vatandaşlara sıcak yemek ulaştırıyor.

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası tesislerinde hazırlanan yemekler, Akşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hastaların evlerine götürülüyor. Tedavisine başlanan hastaların olduğu hanelere bir kereye mahsus verilen sıcak yemek desteği sayesinde vatandaşların hastalık telaşı ve moralsizliğinin bir nebze olsun azaltılması düşünülüyor.

Akşehir Belediyesi olarak koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte tedbiri bir an olsun elden bırakmadan vatandaşların yanında olmaya devam ettiklerini belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Pandemi sürecinde her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt vermek adına sıcak yemek dağıtımı yaparak şehrimizde dayanışma ve yardımlaşma ruhunu hâkim kılmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğümüzden gelen listeler doğrultusunda iç ve dış mahallelerimizde bulunan ve tedavi gören hastalarımızın hanelerine sıcak yemek ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 34 hane bu uygulamamızdan yararlanırken, uygulamamızı sürdürmeye devam edeceğiz. En kısa sürede pandeminin tüm dünyada etkisini kaybederek yok olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerime maske, mesafe, hijyen tedbirlerini elden bırakmamaları düşüncesiyle sağlıklı günler diliyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Akşehir’de koronavirüs tedavisi görenlere sıcak yemek desteği
HABER YORUMLARI