Torku Jelifest

Akşehir’de 19 bin 427 öğrenci karne aldı

  • Giriş Tarihi: 22.01.2016 12:29
  • Güncelleme Tarihi: 12:29
Akşehir’de 19 bin 427 öğrenci karne aldı

Konya’nın Akşehir ilçesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı ilk döneminde 19 bin 427 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

Konya’nın Akşehir ilçesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı ilk döneminde 19 bin 427 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.
Akşehir Haydar Tuna İlkokulunda ilçe protokolünün de katılımıyla karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı İkmal Albay Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.
Haydar Tuna İlkokulunda ilk olarak birinci sınıfların karne heyecanına ortak olan ilçe protokolü, ilk kez karne alan öğrencileri tebrik ederek onlara karnelerini dağıttı. Daha sonra 4. sınıflara geçen protokol, bu öğrencilerinde karneleri ile takdir ve teşekkür belgelerini verdi.
Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin karne dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilere 15 tatilde iyi dinlenmeleri tavsiyesinde bulunarak, boş zamanlarında kitap okumalarını istedi. Kaymakam Sezgin, “Akşehir Belediye Başkanımız Salih Akkaya ve Ben İlçe Kaymakamı olarak tatilde öğrencilerimize küçük bir jest yapalım istedik. Bu tatilde dışarıda havanın soğuk olması ve evde de öğrencilerimizin bunalmaması için sıcak bir sinema salonunda öğrencilerimiz vizyondaki filmleri izlesin dedik. Takdir alan öğrencilerimiz için böyle bir hediyemiz olacak. Okul müdürlerimiz sizlere bu konuyla ilgili bilgi verecek. Şimdiden sizlere keyifli seyirler diliyoruz. Tatilinizi güzel değerlendirin inşallah” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da öğrencileri başarılarından dolayı tebrik edip, tatili en iyi şekilde değerlendirerek ikinci döneme daha dinamik ve aktif bir şekilde hazır olmaları tavsiyesinde bulundu.
Protokol üyeleri daha sonra öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.> Yeni Meram >Konya > Akşehir’de 19 bin 427 öğrenci karne aldı
HABER YORUMLARI