Torku Jelifest

Aksaray’da ‘Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme’ toplantısı

  • Giriş Tarihi: 14.01.2015 14:50
  • Güncelleme Tarihi: 14:51
Aksaray’da ‘Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme’ toplantısı

Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında “Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

Vali Ataklı, Polisevi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyon ve işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini söyledi.

Ahiler Kalkınma Ajansı, AB projeleri ve bakanlıkların verdiği desteklemelerden mutlaka yararlanması gerektiğini ifade eden Ataklı, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın bu yıl içerisinde destek programı hazırladığını hatırlattı.

Ataklı, kamu kurumları ve birliklerin OSB’nin destek programına proje sunabileceğini belirterek, “Aksaray’da özellikle güneş enerjisi ile ilgili proje hazırlanabilir. Dezavantajlı gruplar içinde uygun projeler, Aile Sosyal Politikalar, Emniyet müdürlüğümüz ve Soysal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı ve diğer bütün kurumlarımız uygun projeler hazırlayabilir. Mali destek programına göre enerji alanındaki projelere 75-500 bin lira, sosyal destek projelerine ise 50-150 bin lira  destek verilecektir” dedi.

Konuşmanın ardından Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, sosyal destek projeleri, genel asayiş ve bağımlılık yapan maddelerle mücadele konularında sunum yaptı.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Levnet Ölmez, Vali Yardımcıları Şahin Bayhan, Tolga Polat, Kubliay Ant ve Armağan Önal, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

aksarayda-ortak-paylasim-ve-genel-degerlendirme-toplantisi-1> Yeni Meram >Türkiye > Aksaray’da ‘Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme’ toplantısı
HABER YORUMLARI