YAZARLAR

***

“KENDİNİ büyük görme, bugün ayağının altında biten ot, yarın mezarının başında bitecek.”

***

UYARI: +393 kodu ile başlayan cevapsız aramalara dikkat!.. Merak ederek geri arayıp “Alo” dediğiniz andan itibaren dakikası 50 dolardan başlıyor ve faturanıza yansıyor.

***

ESAS DURUUŞ!

Başvekilimiz Recep beyin Diyanet İşleri Başkanı olan Mehmet Görmez’i var…

Yani, devletin bir memuru.

Emredilen ne ise yapacak.

Yapmazsa “hadi güle güle!”

Adamcağız onca işinin arasında Diyarbakırlara gidiyor. “Açılım”ı, “barış”ı destekliyor ve anlatıyor. Tabii, “gördüğü” kadarıyla…

Sonra da “Amed” pardon…. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir adlı mesmunsuz Kürtçü, kendisine güzel bir tabak hediye ediyor. Tabakta “Amed” yazıyor. Bizimki de “Görmez”ya, belki de “görmeden” kabul ediyor! Ve kimseden “tık” çıkmıyor.
Bir de şey vardı…

“AK-il insanlar”ın içinde…

“Apo’yu paşa yapalım” demişti.

Sahi o muhterem zat kimdi?

İsmi önemli değil, beyni önemli.

Yapsınlar, zaten alışkınlar!

Esas duruşta bekliyorlar!..

***

AK PARTİ ÇALIŞIYOR

“Çalışmıyor” diyen namerttir.

Seçimler de yaklaşıyor ya, müjdeler yağdırılıyor.

“Kelle” dedikler şehitler ile en yakınları, aniden “onlar bize emanettir”e dönüşüveriyor.

Öcalan, Karayılan derken “Milli içkimiz ayrandır”la günden yeniden değiştiriliyor. Öte yandan,

satış sırası Devlet Demiryolları’na gelmiş. Yani TCDD de özelleştiriliyor. Sıraya otobanlar giriyor…

Muhterem bazı muhtarlarımızın, il ve ilçe örgütlerine sundukları listeler doğrultusunda kamyonlarla değil TIR’larla makarna, bulgur, çay, yağ vesaireler dağıtılıyor, hem de “Vatandaş Mülayim Efendiler”imizin evlerinin içine kadar taşınıyor.

Tallahi keyiften 8 köşeyiz…

Obama ne demişse demiş…

Ee, IMF’ye borçlar da bitmiş.

Suriye, İran, Rusya, Irak, Yunan, Rum, Çin Bulgar hariç, bütün komşularımızla sıkı bir kardeşlik havasına girilmiş!

Girilmiş de, bazılarının…..

“Türklük” kanlarına dokunmuş!

“Bayrak” gözlerini bozmuş!

Topraklarımız parsel parsel eylenmiş, dolaylı yollardan İsrail’e, Arap’a, Irak’a, İran’a peşkeş çekilmiş.

Adalet de yerine gelmiş!

Çok yakında başta örgüt lideri İlker Başbuğ Paşa olmak üzere sabıkalı diğer kuvvet komutanları, gazeteciler, yazarlar, profesörler, generaller, astsubaylar, sanatçılar, öğrenciler salıverilecekler!

Bunlar hiç önemli değil…

AKP’liler dükkan dükkan, ev ev, fabrika fabrika dolaşıyor, “Türkiye’nin ampullü aydınlığa süratle gidişini” anlatıyorlar. Bu konuda haklarını teslim edelim, gece-gündüz çalışıyorlar. Allah için; benzin, LPG ve mazot fiyatları sık sık düşüyor ama ayıptır kimse teşekkür etmiyor.

Konya’da AKP’li belediyeler arı gibi çalışıyor… Ağaç dikiyor, park-bahçeler, binalar yapıyor, arsalar satıyor, durmadan kaldırım söküp takıyor, başkanlar bilboardlarda gülücükler dağıtıyor.

Konya çantada keklik görülüyor. Kazanırlar, ancak eski oranları zor tuttururlar. Çünkü “Vatandaş Mülayimler” eskisi gibi yutacağa pek benzemiyorlar. O nedenle Büyükşehir Başkanımız Derebucaklı avukat sayın Tahir Akyürek, Meram Başkanı Konyalı doktor sayın Serdar Kalaycı ile Karatay’da Altınekinli mimar sayın Mehmet Hançerli ayaklarını biraz dikkatli atmalılar.

> Yeni Meram >Yazarlar > AKP sıkı çalışıyor
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.