Ruşeym Torku

AK Parti Beyşehir’de Zaferini Kutladı

  • Giriş Tarihi: 6.04.2014 7:30
  • Güncelleme Tarihi: 1:06
AK Parti Beyşehir’de Zaferini Kutladı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, YSK kararıyla Cuma günü başlatılan 30 Mart’ta yapılan seçimlerde sandıklarda kullanılan oyların..

Why Note!?

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, YSK kararıyla Cuma günü başlatılan 30 Mart’ta yapılan seçimlerde sandıklarda kullanılan oyların yeniden sayımı işlemlerinin ardından sonuçların AK Parti lehine çıkması ve Belediye Başkanlığı’nı kazanan ismin resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Murat Özaltun’un olduğunun belirlenmesi, partililerin büyük bir coşku yaşamasına neden oldu.
AK Parti İlçe Teşkilatı’nda toplanan partililer sayım sonuçlarını tatlı ikramında bulunarak ve Rabia işareti yaparak kutlarken, ilçe teşkilatına gelen Belediye Başkan Adayı Murat Özaltun’a ve İlçe Başkanı Nafiz Huğlu’ya partili gençler, “Beyşehir sizinle gurur duyuyor”, “Kıskananlar çatlasın” sloganları attı.
İlçe Teşkilatında sayım sonuçlarını değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen AK Parti Beyşehir ilçe Başkanı Nafiz Huğlu, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerine ait oyların ikinci defa sayılmış olduğunu belirtti. Sonuçların Beyşehir ve memlekete hayırlı olması dileğinde bulunan Huğlu, sürecin nasıl bu noktaya geldiği ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Huğlu, 30 Mart’ta yapılan seçimlerin ardından MHP tarafından Pazartesi günü sandıklardan çıkan sonuçlara itiraz edildiğini vurgulayarak, “Beyşehir İlçe Seçim Kurulu, sandıkların yeniden sayılmasına karar verdi, bunun üzerine İl Seçim Kurulu Başkanlığı da toplandı ve sayımı durdurdu” dedi.

“SAYIM YAPILMASAYDI BU İŞİN DEDİKODUSU 5 YIL SÜRECEKTİ”
Bu durdurmanın gerekçesini de anlatan Huğlu, şöyle devam etti; “Sayımın tekrar yapılmasını biz de istiyorduk zira sayım yapılmazsa bu işin dedikodusu 5 yıl devam edecekti. Biz de bundan rahatsız olacaktık ki, ‘sayım da yapılsın, işin doğrusu, akı karası belli olsun’ dedik. Sayımın yapılmasından bizler hiçbir zaman rahatsız olmadık. Çünkü 194 sandığımızın başında bizim arkadaşlarımız, müşahitlerimiz sandık sonuç tutanaklarını aldılar, bizim hesaplarımız sandık sonuç tutanaklarına göre yapılıyordu ki, öyle yaptık, sandık sonuç tutanaklarından elde ettiğimiz rakamla ilçe seçim kurulunun vermiş olduğu rakam aynıydı, dolayısıyla bizim bir rahatsızlığımız yoktu.”
Sayımın ardından AK Parti’den resmi olmayan sonuçlara göre, Belediye Başkanlığını kazanan Murat Özaltun da, kendisinin de oyların tekrar sayılmasını istediğini söyledi. Herkesin kanuni bir itiraz hakkının bulunduğunu hatırlatan Özaltun, “Ben de oyların sayılmasını istiyordum, aksi takdirde 5 yılımız bazı söylentilerle geçecekti, işte ‘şöyledir böyledir’ gibi dedikodulara mahal vermemek için biz de bu oyların tekrar sayılmasını çok arzu ediyorduk. YSK’dan çıkan karar da bizim istediğimiz yönde oldu” diye konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > AK Parti Beyşehir’de Zaferini Kutladı
HABER YORUMLARI