YAZARLAR

Günün ilk ışıkları aydınlatırken gökyüzünü, bilemezdim kötülük ve kötüler kol geziyor ! Acımasız bir yürek minicik bir canlıyı bir direğe bağlamak, sonra da kaybolmak için hazırlanıyordu.

Her canlının Dünya’ ya geliş nedeni ve işlevi farklıdır, hatta görevleri bile farklıdır.

Son on beş yılda yardıma muhtaç ne kadar canlı varsa karşıma çıkıyor.

Birkaç dostumla yolda yürürken hiç birinin görmediğini görürüm;

minik bir kedinin miyavlaması, ufacık köpek yavrusunun inler gibi havlaması,

yavrusu yuvadan düşmüş anne kuşun çırpınması…….Hepsinin yakarışlarını yanımdaki dostlar değil, nedense hep ben duyarım! Çoğu kez de yürüyüşüm yarıda kalır, vedalaşır ve ben bu çağrılara koşarım.

İki gün önce kader yine ulaşmamı, yardıma koşmamı istedi. Kaldırımı bırakıp yola indim ve eski Ordu Pazarı’nın bulunduğu yerdeki ışıkların yanındaki elektrik direğine, hem boynundan hem de sırt bölümünden sımsıkı bağlanmış minicik bir teriyer gördüm. Çalılara gizlenmiş, kimbilir kaç saattir kendisini bağlayan ve çekip giden, hem insanlığını hem de Yaradan’ ına olan saygısını ve sevgisini yitirmiş sahibini bekliyordu.

Yavaşca yanına yaklaştım:

-Seni hangi kalpsiz buraya bağladı? Dilerim, onu da yaşlılığında, en muhtaç olduğu bir anda istemediği bir yere atarlar ve o da tıpkı senin gibi çaresiz bakışlarla kurtarıcısını bekler . Ama bak senin kurtarıcın geldi…. Onun sesini kimse duymayacak dedim.

Yavaş yavaş minicik gövdesi ile kalktı, kuyruğunu salladı, elimi uzatıp sevecektim……dizlerime sarıldı . sessizce ‘ beni bırakma !…. beni bırakma…!diyordu.

Büyükşehir Belediyesi ‘nin Çevre Koruma Daire Başkanlığının Barınak için tahsis ettiği arabayı çağırdım. Minicik canı aldık,O bölgede bulunan Ares Veteriner Kliniği’ne götürdük. Önce traş oldu, sonra genel bir kontrolden geçirildi , vücudundaki yaralara ilaç sürüldü ve dün geceyi klinikte geçirdi.Ertesi gün barınağa getirdik.

Şimdi bu canlıya yer arıyorum.

Onu bir daha terk etmeyecek, yalnız bırakmayacak, aşılarını yaptırıp, traşını ve bakımını aksatmayacak, iyi bir yürek arıyorum.

Ulaşmak isteyenlere tekrar telefon numaralarımı veriyorum.:

0 542 644 38 24 ve

0 505 660 57 91

Adını ‘kimsecik’ koydum. kimsecik için bu numaralarım arandığında, ben ona sıcak sımsıcak bir yuva bulduğumda, aldığım nefes, beni mutluluklar ülkesine taşıyacak ve huzur dolu yeni bir güne ‘merhaba ‘ diyeceğim.

> Yeni Meram >Yazarlar > AĞACA BAĞLADIKLARI MİNİCİK BİR CANLI DEĞİLDİ…….! ASLINDA KENDİLERİNİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.