YAZARLAR

İlimiz Konya’nın nüfusu iki milyonu sollarken, 14 bin 500’e varan derslikte eğitimini sürdüren Konya çocukları fırsat eşitliği ilkeleri içinde çağımız dünyasının icapları ile donanımlı bir eğitim müfredat programları ile eğitim almaktadırlar.

Eğitimimiz ulusal boyutları ile olumlu ya da olumsuz hedefine koşarken kaliteli eğitimin, kulvarlarında koşan çocuklarımızın tek hedefi olmaktadır.

Cumhuriyetimizin çağdaş eğitime geçmesinden bu yana kaliteli eğitim galipleri başlangıçta hep kırsaldan çıkarken, şimdilerde kentlerde yaşayan ve varlıklı olan aile çocuklarının yüksek öğrenimi göğüslemeleri, kırsaldaki liselerimizden mezun olan çocuklarımızın okul birincilerinin genelde iki yıllık yüksen okullara dahi girmekte zorlandıklarına tanık olmaktayız.

Bir örnekleme yapacak olursak bizim Akören ilçesinden bundan 15-20 yıl öncesinden Yargıtay başkanı, üniversite rektörü, hava generali, genel müdürler Akören’in tarihine adlarını yazdırırken en büyük maliyeci, doktorlar, öğretmenler yüzlerle ifade edilip ülke kaderinde söz sahibi olmuşlardır.

Şimdilerdeki eğitim sistemimiz bir hercümerçten kurtulma sancıları çekerken mahalli imkanlarımızın harekete geçirilip, hem fırsat eşitliğinin sağlanması ve hem de okullaşmanın daha yeterli hale getirilmesine çaba göstermemiz bizleri Konya çocukları olarak ilgilendirirken, elimize geçen fırsatların vecibemizi yerine getirmemiz gerekmektedir.

Bu vecibelerin başında Dışişleri Bakanımız Sayın DAVUTOĞLU Milli Eğitim Bakanımızın Sayın Ömer DİNÇER’in Konya ve Karaman çocuğu olması, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM’in keza Konya çocuğu olmaları, ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilen Sayın Şerafettin TURAN’ın İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğündeki doruktaki tecrübesi ile yanımıza ve yakınımıza gelerek önümüzdeki engellerin bertaraf edilmesi, aşılması imkanını vermiştir bizlere.

Sayın Valimiz DOĞAN’ın da bu dinamik kadroya ivme kazandıracağı inancımız vardır. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz TURAN’ı ziyaretimde başarı diledim. Konyamızın okullaşma da geçmişindeki örnek çalışmaları belleklerimize getirdiğimizde değerli vali ve belediye başkanlarımızın başında yer alan VALİ İsmail İZZET Bey, Belediye Başkanlarımızdan Muhlis KONER hocamızı dualarımızla yad ederken yakın tarihte hayırseverleri teşvik ederek 85 ilköğretim okulunu yaptıran mümtaz Valimiz Ahmet KAYHAN ve isimleri bu sütunlara sığmayacak kadar çok ve değerli valiler ve Milli Eğitim müdürlerimizi minnetle şükranla anmaktayız.

Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün değerli öğretmenlerimizi mesleğini seven bireyler olarak motive edip, yararlı olamamakta ısrar edenlerin de keza yararlı hale getirilmeleri yolunda çaba göstereceği inancımızla kendilerini yürek dolusu sevgi ile kutlar emanet ettiğimiz yavrularımızın geleceğin mamur, müreffeh, çağdaş, hür ve demokrat Türkiye’sinin gerçek sahipleri olmalarını diler, öğretmen ve öğrencilerimize de sevgiler sunar, başarılar dilerim….

> Yeni Meram >Yazarlar > 20 BİN ÖĞRETMEN BİN ÖĞRENCİ ORDUSUNUN KOMUTANI TURAN
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.