Ruşeym Torku

2 Engelliyi Sevindirdiler

  • Giriş Tarihi: 5.06.2013 14:22
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
2 Engelliyi Sevindirdiler

Selçuklu Vali İhsan Dede İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri “Mavi Kapak Toplama” kampanyası kapsamında, 8 ay içerisinde topladıkları mavi kapaklar ile iki engelliye tekerlekli sandalye hediye ederek sevindirdiler.

Okulun Engellilerle Dayanışma Kulübünün 25 öğrencisi ile öğretmenleri Mustafa Yanardağ’ın başlatmış olduğu mavi kapak kampanyası mutlu son ile tamamlandı.

Öğrencilere göstermiş olduğu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, okul bahçesinde düzenlenen teslim törenin yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Öğrencilerimiz yaklaşık 8 ay boyunca mavi kapak toplamışlar. Öğrencilerimizin topladığı bu kapaklar derneğimize teslim edildi. İnşallah bu kapaklar sayesinde iki engelli kardeşimizin daha tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayabileceğiz” dedi.

Selçuklu Vali İhsan Dede İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Aça, “Okulumuz öğrencileri başlatmış olduğu mavi kapak toplama kampanyasında topladıkları kapakları, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi Başkanı Ahmet Mıhçı’ya teslim ettiler. Öğrencilerimiz örnek bir davranışa daha imza attılar. Ayrıca iki engelli vatandaşa tekerlekli sandalye kazanmalarını sağladılar. Bu kampanyada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > 2 Engelliyi Sevindirdiler
HABER YORUMLARI