Konya
açık
11°C
Yeni Meram
01.12.2023 12:36

MEGA kitaplıkları ve akıl zeka sınıfları öğrencilere ilham kaynağı oluyor

Meram Belediyesi tarafından ilçedeki tüm okullara kazandırılan MEGA Kitaplıkları ile fiziki şartları müsait 39 okulda açılan ‘Akıl Zeka Sınıfları’ eğitim ve bilim yolculuklarında öğrencilere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. TÜBİTAK yayınlarının ve bilimsel kaynakların yer aldığı kitaplıklar öğrencilerin en çok vakit geçirdiği alanlardan biri olurken Akıl Zeka Sınıfları’nda da hem öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

A+
A-
01.12.2023 12:36
01.12.2023 12:39
0
1482
ABONE OL

Meram Belediyesinin ilçe genelinde bulunan 152 okula kazandırdığı MEGA TÜBİTAK kitaplıkları ve fiziki şartları müsait 39 okulda açtığı ‘Akıl Zeka Sınıfları’ bilim yolculuklarında öğrencilere eşlik etmeye devam ediyor. TÜBİTAK yayınlarının ve bilimsel kaynaklarının yer aldığı kitaplıklar öğrencilerin büyük beğenisini kazandı. Meram Belediyesi, öğrencilerin sıkı bir şekilde takip ettiği kitaplıkta bulunan yayınlara sürekli yenilerini ekleyerek onların eğitimlerinde yanlarında olmayı da sürdürüyor.

 

ÖĞRENCİLER ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLARLA HEM ÖĞRENİYOR HEM EĞLENİYOR

Öğrencilerin en çok vakit geçirdikleri ve en çok sevdikleri alanlardan bir diğeri ise yine Meram Belediyesi tarafından okullara kazandırılan Akıl Zeka Sınıfları. Belediyenin ilçe genelinde fiziki şartları müsait 39 okulda açtığı ‘Akıl Zeka Sınıfları’nda çocuklar zeka geliştirici oyunlarla hem öğreniyor hem de eğleniyor. Sınıflarda, mangala, q-bitz, equilibrio, pentago, küre, kulami, reversi gibi zeka geliştiren oyunlarla tanışan öğrenciler, maharetlerini yine Meram Belediyesinin gerçekleştirdiği yarışmalarla da gösterme fırsatı yakalıyorlar.

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPTIĞIMIZ HER ŞEY GELECEK İÇİN KELEBEK ETKİSİ OLUŞTURACAKTIR.”

Meram Gelişim Akademisi MEGA kapsamında gerçekleştirdikleri eğitimler ve sosyal faaliyetlerle eğitimin yanında olduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, okullara kazandırılan TÜBİTAK Kitaplıkları ve Akıl Zeka Sınıfları’nın bu desteklerin en güzel örnekleri olduğuna vurgu yaptı. Kitaplıkların ve Akıl Zeka Sınıfları’nın çocukların bilimsel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak, bilimi sevdirmek ve merak uyandırmak amacıyla kurulduğunu kaydeden Başkan Kavuş “Gerek kitaplıklarımız gerekse Akıl Zeka Sınıflarımız öğrencilerin sıkça uğradıkları alanlar haline geldiler. Gelecek adına bizleri umutlandıran bu ilgiyi artırmak adına, kitaplıklardaki yayınlara sürekli yenilerini ekleyerek çocuklarımızın bu dikkatini artırıyoruz. Çocuklarımıza yaptığımız bu yatırımların kelebek etkisiyle büyüyerek geleceğin bilim adamlarının yetişmesinin önünü açacağına inanıyoruz” diye konuştu.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.