Dolar
17,9608
Euro
18,5463
GRAM ALTIN
1.031,67
BIST
2.868,44
Konya
hafif yağmur
26°C
Yeni Meram

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi açılışa hazırlanıyor

Karatay Belediyesi tarafından güneş enerjisi santrali (GES) modeliyle tasarlanan Büyüksinan kapalı pazar marketinin yapımı tamamlanmak üzere. Toplamda 15 Milyon 190 Bin TL’ye mal olan kapalı pazar marketin resmi açılışının ise önümüzdeki haftalarda yapılarak vatandaşın hizmetine sunulması hedefleniyor.

A+
A-
01.07.2022 15:33
01.07.2022 15:37
0
96
ABONE OL

Karatay Belediyesi tarafından tamamen çevreci ve yeni nesil olarak tasarlanan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi hizmete girmek için artık gün sayıyor.

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi, 15 Milyon 190 Bin TL’ye mal edildi. 2 bin 900 metrekarelik alanda projelendirilen ve tek kat olarak tasarlanan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nde idari bölüm, enerji odası, çay ocağı güvenlik, mescit ve tuvaletler yer alıyor.

GES PROJELİ BÜYÜKSİNAN KAPALI PAZAR MARKETİ 472 MWH ENERJİ ÜRETECEK

Geçtiğimiz haftalarda açılışı gerçekleştirilen Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi gibi güneş enerji santralleriyle (GES) donatılan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi, 2 bin metrekarelik çatısında tamamen yerli ve milli üretim olan 864 adet panele sahip güneş enerji santraline sahip. Söz konusu proje, hem vatandaşların ve pazar esnafının konforlu alışverişine katkı sağlayacak hem de 472 mwh’lık kendi enerjisini üretecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geçtiğimiz haftalarda Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi’ni tamamlayarak hizmete açtıklarını hatırlatarak Büyüksinan Mahallesi’ndeki projenin de açılışa hazırlandığını söyledi.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak geçtiğimiz haftalarda 13 milyon 500 bin liraya mal ettiğimiz Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi’ni tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmuştuk. Toplamda 2 bin 900 metrekare kapalı alana sahip Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimizin de yapımı tamamlanmak üzere. Kalenderhane gibi yeni nesil olarak tasarladığımız Büyüksinan projemizin de çatısında güneş enerji santrali (GES) bulunuyor. Dolayısıyla bu pazar marketimiz de, hem hemşehrilerimizin ve esnafımızın hizmetinde olacak ve vatandaşlarımızın alışverişine yeni bir konfor katacak hem de kendi enerjisini üretecek. Karatay Belediyesi olarak ilçemizin ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle, toplamda 15 milyon 190 bin liraya mal ettiğimiz Büyüksinan Kapalı Pazar Market projemizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.