Torku Jelifest

Zorlu kirli çamaşır yolculuğu

  • Giriş Tarihi: 2.03.2015 11:53
  • Güncelleme Tarihi: 11:53
Zorlu kirli çamaşır yolculuğu

Edirne’de bir anne, iki kız çocuğuyla çuvallar içinde kirli çamaşırlarını annesinin çamaşır makinesinde yıkamak için 5 kilometre yürüyor.

Evinde maddi imkansızlıklardan dolayı çamaşır makinesi bulunmayan Funda Menekşe isimli bir anne, üç tekerlekli el arabasıyla, yaklaşık 5 kilometre annesinin evine çamaşırlarını yıkamak için gidiyor. Çuvallar içine koyduğu kirli çamaşırlarla birlikte iki kız çocuğunu da el arabasına koyan annenin yolculuğu Menzilahır Mahallesi’nde başlayıp annesinin evinin bulunduğu Yeniimaret Mahallesi’nde son buluyor.

Haftanın belli günleri ailesinin özellikle de iki kız çocuğunun kirli çamaşırlarını yıkamak için annesinin evine götürdüğünü söyleyen Funda Menekşe, “Annemin çamaşır makinesi olduğu için evimdeki tüm kirlileri yıkamak için arabanın iki çocuğumu da koyarak götürüyorum. Haftanın belli günlerinde sabahın erken saatinde yola çıkıyorum. Yıkanan çamaşırlar kuruduğu zaman annem haber veriyor, ben de almak için tekrar annemin evine gidiyorum” dedi.> Yeni Meram >Türkiye > Zorlu kirli çamaşır yolculuğu
HABER YORUMLARI