YAZARLAR

Petrol fiyatları başını alıp gittiğinde akaryakıta peş peşe yapılan zamların vatandaşı canından bezdirdiğini kabullenmemek mümkün müdür?

YÜCE YARADAN Anadolu Yarımadası’nı yaratırken yer altı, yer üstü, zenginliklerini de keza özenle yaratmıştır. Bu müstesna vatan parçasını, insanlarının emrine lütfedip vermiştir.

Gelin görün ki; bu zenginliklerimizi göremeyen gözler, hadi 623 yıllık mazisi ile Osmanlı dönemini bir tarafa bırakalım Cumhuriyet döneminde de bu zenginliklere gözlerimizin kapalı olması abesle iştigalin ta kendisi olmaktadır.

Bizim süper çocuk Recep KONUK Karapınar bölgesindeki yeraltı zenginliği görüp buraya yapacağı termik santralle enerji üreteceğini kamuoyuna yansıttı. Kendisini yürek dolusu sevgi ile kutlarız.

Dahası, şu yurdumuzun üç yanını çevreleyen denizlere akıp giden 8 adet dev sular ve tali kollarındaki sayısız nehir ve ırmaklar üzerine yüzlerce hidroelektrik santralleri yapılarak bu vatanın bir ENERJİ CENNETİ yapılması mümkün iken enerji fakiri olmamız bağışlanacak türden bir kabahat değildir!!…

Dünya URANYUM cevherinin Eskişehir bölgemizdeki TORYUM olarak elimizde mega süper bir imkan olurken daha zerresini dahi işleyip Uranyum üretiminde de biz de varız diyememenin acısı yakıyor yüreklerimizi.

Şu TORYUMUN doğal yapısına bir bakınız ki; Nükleer Enerjide hemen hemen tamamı tabii madenden meydana gelen, TORYUM, 282 Nötronlarla bombardıman edilerek URANYUM, 232’ye dönüşüp, Termik Santraller gibi çevreyi kirleterek değil, klasik Piller gibi ve tükenmeyen bir enerjinin üretimine imkan verirken, 238’in Platoniumuna dönüşmesinden çok daha yüksek bir verime ulaşması insanlığın tarihindeki en yüksek enerjiye kavuşmayı sağlıyor ki, böyle bir müstesna nimet Türk ULUSU’nun elinin altındadır.

Bu müstesna zenginliğin insanlık hizmetine sokulması Yüce ülke ve ulusumuzu zenginliğin doruğuna taşıyacak iken, bizler bu zenginliğe kavuşma çabası yerine siyasi dalaşları ülke gündeminde tutarak bu ülke ve insanına ihaneti getirmenin vebalini idrak etmek, ne zaman kafalara ışık olacak?

Koskoca bir üniter devlet ve bir yüce ulusun insanları kendilerini yönetecekleri seçip göreve getirmeyi, ne yazık ki Türk insanına ilim, irfan ve insani değer olarak enjekte edememenin de acıları içindededirler.

Yeni bir seçim dönemine giriyoruz. Meydanlarımızda galiz küfürleşmeler afaki vaat kaynağı yaratılmayan imkanlardan ulufe dağıtımı gibi ifadeler.Ve hele Hak eden ve etmeyenlere dağıtılan yardımlar.ve daha neler,neler!!

Siyasetin çiçeği burnunda ki SP Genel başkanı Sayın Mustafa KAMALAK diğer parti başkanlarına örnek olurken geçtiğimiz hafta ekrana çıkıp, önce Vatan derken Rahmetli Erbakan’ın Büyük Sanayi hayalini tekrarlar, muasır medeniyete dünya devi sanayicilerin önüne daha büyüğü ile çıkmadıktan sonra geri kalmışlıktan kurtulamayacağımızı ifade ederek, geleceğe ışık tutmuş olurken, şu rahmani rahime yolcu ettiğimiz Merhum Erbakan ve Merhum Büyükkörükçü hocalarımızın tabutları üzerine serilmeyen ay yıldızlı TÜRK BAYRAĞI’mızın günahı ne idi? Neden dışlandı? Suali silinmiyor belleklerimizden ve yüreklerimizden…

Yine de söz konusu sakillikten mevtalarımızın değil, onları ebedi hayata uğurlayanlar içindeki sorumlulardır bu durumdan. Onları kınar… Mevtalarımıza Yüce Yaradan’dan Rahmetle niyaz ederiz…

> Yeni Meram >Yazarlar > ZENGİNLİĞİMİZİ GÖRMEYEN KÖR GÖZLER (!!)
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.