kapat
Ruşeym Torku

Zalimlere Sesinizi Yükseltin

  • Giriş Tarihi: 27.07.2013 17:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Zalimlere Sesinizi Yükseltin

İHH Konya Basın Sözcüsü ve AYDER Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Nortçu, Mısır’daki katliama tepki göstererek, “Mısır’daki, Suriye’deki ve diğer coğrafyalarımızdaki mazlumlara destek verip, zalimlere ise sesini yükseltin” dedi.

Why Note!?

İNSAN Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Konya Basın Sözcüsü ve Anadolu İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Nortçu, birlikte düzenledikleri basın açıklamasında, “Bugün Müslüman halklara destek vermezseniz, yarın o ateşin hepimizi yakacağını unutmayın” dedi. İHH ve AYDER üyeleri, öğle namazı sonrası Şerafettin Camisi önünde basın açıklaması yaparak, Mısır’daki katliama tepki gösterdi. Müslümanları her ortamda ne pahasına olursa olsun destekleyeceklerini belirten İHH Konya Basın Sözcüsü ve AYDER Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Nortçu, “Müslüman kardeşlerimizin direnişlerine sahip çıkacağız. Mısır’da, Suriye’de, Arakan, Çeçenistan ve diğer coğrafyalarımızdaki mazlum Müslüman kardeşlerimize, her türlü insani yardımları ulaştıracağız ve yeni kampanyalarla yardımlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

BATININ İKİYÜZLÜLÜĞÜ

GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Batı dünyasının kendi cilalayıp parlattıkları değerlerini ayaklar altına aldığını ifade eden Nortçu, “Batının çifte standardı ve ikiyüzlülüğü tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilmiştir. İnsani değerlerini yitirmemiş bütün kişi ve kurumlara sesleniyoruz. Mısır’daki, Suriye’deki ve diğer coğrafyalarımızdaki mazlumlara destek verip, zalimlere ise sesini yükseltin. Bugün Müslüman halklara destek vermezseniz, yarın o ateşin hepimizi yakacağını unutmayın” şeklinde konuştu. Müslüman halkların uyandığını ve kendilerine sahip çıkmaya başladığını vurgulayan Şükrü Nortçu, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çağdaş firavunlar, karunlar, belamlar ve yeni işbirlikçileri istedikleri kadar baskı ve zulümlerini artırsınlar, yok olup gitmelerini engellemeyeceklerdir. Rahmetli Aliye İzzet Begoviç’in dediği gibi ‘Evet biz katlediliyoruz fakat onlar kaybediyorlar’ sözünü tarih doğrulamıştır” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Mısır’da ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Zalimlere Sesinizi Yükseltin
HABER YORUMLARI