kapat
Ruşeym Torku

Zade Vital Türkiye’yi Temsil Etti

  • Giriş Tarihi: 5.06.2013 15:25
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Zade Vital Türkiye’yi Temsil Etti

Türkiye’nin ilk doğal besin destekleri markası ve dünyanın en zengin soğuk pres bitkisel yağ besin destekleri serisi Zade Vital, İsviçre’de gerçekleştirilen Vitafoods Europe 2013’e katılan tek Türk markası oldu.

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün hızla gelişmekte olan besin destekleri pazarının dünya çapında söz sahibi önemli üreticileri ve markaları, İsviçre Cenevre’de buluştu. 14-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ‘Vitafoods International Exhibition and Congress for the Nutraceutical, Cosmeceutical and Functional Food Ingredients Industry / Vitafoods Uluslararası Nutrasötik, Kozmetik ve Fonksiyonel Gıda Maddeleri Endüstrisi Fuar ve Kongresi’nde Türkiye’yi Zade Vital® temsil etti. Zade Vital®, İsviçre’deki uluslararası fuarda ülkemizi başarıyla temsil ederek bu alanda ihracatın da kapılarını aralamış oldu.

Her yıl düzenlenen Vitafoods Europe nutrasötikler, fonksiyonel gıda-içecekler ve nutrikozmetikler alanında dünyadaki en son yeniliklerin, trendlerin ve teknolojilerin paylaşıldığı; konferans ve çalıştaylarla dünyaca ünlü fikir liderleri tarafından güncel bilimsel bulguların aktarıldığı önemli bir platform niteliğini taşıyor.

SAĞLIKTAKİ BAŞARIMIZIN GÖSTERGESİ OLDU

Türkiye; 2013 yılında dünyanın dört bir tarafından 600 firma ve 12.500 ziyaretçiyi ağırlayan Vitafoods Europe’ta bu yıl Zade Vital® ile yer aldı. Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde, 5 yıllık AR-GE çalışması sonucu geliştirilen, GMP normlarında üretilen ve kalitesi ARGEFAR tarafından test edilen Zade Vital®, Türkiye’nin de sağlık AR-GE’si alanında uluslararası ölçekte başarılı çalışmalar yaptığının ve markalar oluşturduğunun en somut göstergesi oldu. Zade Vital® standı ve ürünleri oldukça ilgi gördü.

İLAÇ İHRAÇ ETMEYİ HEDEFLİYOR

Konya’da 16 farklı kalite ve sistem belgesiyle alanında ilk ve tek olan Zade Tesisleri’nde üretilen Zade Vital®, ülkemizde Mart 2012’de doktor ve eczacılara sunulmuştu. 2013 itibariyle 77 ilde 2000’i aşkın eczaneye ulaşan Zade Vital®’in yeni ve inovatif serilerinin AR-GE çalışmaları hızla devam ediyor. “Türkiye’nin ilaç ithal eden ülke konumundan ilaç ihraç eden ülke konumuna gelmesine” katkı sağlamak amacıyla AR-GE çalışmalarına büyük önem veren Helvacızade, 2012 yılı sonunda Selçuk Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ile işbirliği içinde başlattığı “Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi” ile ülkemizde yetişen ve değerlendirilemeyen endemik, tıbbi, aromatik ve yağlı tohum bitkilerin araştırma ve geliştirme çalışmalarının yapılmasını ve araştırmaların ürüne dönüştürülmesini hedefliyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Zade Vital Türkiye’yi Temsil Etti
HABER YORUMLARI