Torku Jelifest

Yozgat İmam Hatip Kompleksi inşaatı sürüyor

  • Giriş Tarihi: 28.04.2015 12:25
  • Güncelleme Tarihi: 12:25
Yozgat İmam Hatip Kompleksi inşaatı sürüyor

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile 296 yataklı yurt binasında incelemelerde bulundu.

Firma yetkililerinden bilgi alan Yazıcı, incelemeler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, İmam Hatip Ortaokulu ve Lise inşaatının çok hızlı ilerlediğini ve bitmek üzere olduğunu belirtti.

İmam Hatip Ortaokulu ve Lise inşaatını gezdiklerini ve çalışmalardan memnun kaldığını ifade eden Yazıcı, “İnşaat hızlı bir şekilde ilerledi ve neredeyse tamamlandı. Kaba inşaatı bitti, şuan içerideki çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına inşallah İmam Hatip Kompleksimize kavuşacağız. Bu bina, şehrin çeşitli noktalarında dağınık olan, İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisenin bir araya getirilmesine vesile olacak” dedi.

İnşaat tamamlandığına bin 500 öğrencinin eğitim alacağını dile getiren Yazıcı, “Buradan mezun olacak öğrencilerimiz ülkemizin farklı kademelerinde en güzel şekilde devletine ve milletine hizmet edecekler” diye konuştu.

300 yataklı öğrenci yurdunun da kompleks içerisinde olacağına değinen Vali Yazıcı, “İnşaat alanının yanında bir camimiz var, orasını uygulama cami olarak düşünüyoruz. Yine binanın içerisinde 300 yataklı bir yurt da bulunacak. İlimiz için güzel bir kazanım ve isabetli bir yatırım” şeklinde konuştu.

Yazıcı, 24 derslikli imam hatip ortaokulu, lise ve 300 yataklı yurt binasının 22 milyon liraya mal olacağını sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Türkiye > Yozgat İmam Hatip Kompleksi inşaatı sürüyor
HABER YORUMLARI