kapat

Youtube neden açılmıyor? – 23 Aralık Youtube erişim sorunu

  • Giriş Tarihi: 22.12.2016 22:22
  • Güncelleme Tarihi: 13:00
Youtube neden açılmıyor? – 23 Aralık Youtube erişim sorunu

Popüler video izleme sitesi Youtube'a erişim 22:00'dan beri gitmiş durumda. Youtube'a erişimin yavaşlaması ve bazen açılmaması ile ilgili paylaşımları kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Kullanıcıların merak ettiği soru ise "Youtube'a erişim yasağı mı geldi?" Konu ile ilgili detaylar haberimizde...

Popüler video izleme sitesi Youtube’a erişim 22:00’dan beri gitmiş durumda. Youtube’a erişimin yavaşlaması ve bazen açılmaması ile ilgili paylaşımları kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Kullanıcıların merak ettiği soru ise “Youtube’a erişim yasağı mı geldi?”

Youtube erişim yasağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken,  Youtube açılmıyor diye şikayet edenlerin sayısı da hızla artıyor!, Youtube harici diğer sosyal medya platformlarının da açılmaması ve Google servislerinin kullanılamamasının Türkiye kaynaklı bir erişim engeli olduğunu düşündürüyor.
Youtube yavaşlatılabilir mi?

Daha önce meydana gelen Terör saldırılarının ardından, kirli bilgi paylaşımını engellemek amacıyla söz konusu kısıtlamaların yapıabileceğini, sosyal medya platformlarının kullandığı bant genişliğinin daraltıldığını ve bu daraltma ile veri hacmi düştüğünden sitelerin yavaşlayabileceğinin açıklamasını yapmıştık. Bu akşam oluşan erişim sıkıntısının konu ile ilgili olup olmadığı henüz netleşmiş değil ancak, kullanıcılar VPN alternatifi ile giriş yapmayı ve diğer ücretsiz yöntemler ile giriş yollarının arayışına girmiş durumda

Youtube’a nasıl girilir?

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN ile bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.

VPN yöntemini en kolay ve ücretsiz olarak Chrome tarayıcılara eklenti olarak yüklenebilen Zenmate’i kullanabilirsiniz. Google Chrome’a yükleyeceğiniz Zenmate eklentisi ve eklentinin açılış sayfası üzerinden ücretsiz mail adresinizi ve şifrenizi girerek üye olmanız akabinde, Youtube gibi erişim sıkıntısı yaşadığınız siteleri açabilirsiniz.


> Yeni Meram >Teknoloji > Youtube neden açılmıyor? – 23 Aralık Youtube erişim sorunu
HABER YORUMLARI