kapat
Ruşeym Torku

Yorgunduk ama..

  • Giriş Tarihi: 7.01.2013 18:40
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Yorgunduk ama..

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, yoğun idman programından çıkan futbolcularının buna rağmen Adana Demirspor maçının bazı bölümlerinde istediği gibi oynadığını söyledi.

İLK hazırlık maçında Adana Demirspor ile karşılaşan Torku Konyaspor’da Teknik Direktör Uğur Tütüneker maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, takımının yorgunluğundan bahsetti. Antalya kampının ilk hazırlık maçına takımın en üst düzeyde yorgun olarak çıktığını, bununla birlikte oyunun bazı bölümlerinde istediklerini sahada yapan ve yapmaya çalışan bir takım görüntüsü verdiklerini ifade eden teknik direktör Uğur Tütüneker, lige en hazır şekilde gireceklerini söyledi.

OYUNCULARININ 5 günde ağır düzeyde geçen 10 antrenman yaptığını ve bunun ardından Adana Demirspor maçına çıktığını belirterek değerlendirmesine başlayan teknik direktör Uğur Tütüneker, “Maç sabahında yorucu geçen bir şut çalışması da yaptık. Ben oyuncularımı en üst seviyede yorgun olduklarında hazırlık malarında neler yapabileceklerini görmek istiyorum. Böyle de oldu. Yorgunlukta ve çalışmada tavan durumundayken oynadığımız mücadelede zaman zaman istediklerimizi yaptık. Ama bunu oyunun geneline yaymak ve oyunun hakimiyetini elimize almayı beceremedik” dedi.

BU tür maçların kendilerini ve son durumlarını test etmek amaçlı oynandığını belirten Uğur Tütüneker açıklamasını şöyle tamamladı: “Sonuçtan ziyade düşüncelerimizin neresinde olduğumuzu gördüğümüz maçlar. İki maç daha yapacağız. Bu maçlarda ve antrenmanlarda kendi oyun mantalitemizi tam anlamıyla yerleştirip sezonun ikinci yarısına iyi girmek istiyoruz. Bunu başaracak oyuncu kalitesine ve kapasitesine de sahibiz.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Yorgunduk ama..
HABER YORUMLARI