Torku Jelifest

‘Yönetime ortak olacaksın ki millete hizmet edesin’

  • Giriş Tarihi: 15.10.2015 22:07
  • Güncelleme Tarihi: 22:07
‘Yönetime ortak olacaksın ki millete hizmet edesin’

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Şimdi her şeye 'hayır' diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, siyasetin vatandaş, insan odaklı bir anlayışla, meseleler çözülsün, vatandaş huzura ersin, insan yücelsin diye yapıldığını belirterek, “Şimdi her şeye ‘hayır’ diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin. Sen her şeye ‘yok’ dersen, o zaman git kanarya sevenler derneği kur” diye konuştu.

Akdoğan, Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odasınca Mamak’taki bir düğün salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Ankara’daki terör saldırısından sonra siyasi çalışmalara ara verdiklerini belirterek, bugünlerin taziye ve acıyı paylaşma günleri olduğunu söyledi.

Bu saldırıların Türkiye’nin bütününe yönelik olduğunu ifade eden Akdoğan, terörün amacının huzuru, istikrarı ve kardeşliği bozmak olduğunu dile getirdi.

Akdoğan, siyaseti baskı altına almak için terörün araç olarak kullanıldığına dikkati çekerek, AK Parti iktidarının bu oyunu bozduğunu kaydetti.

Bu oyunlar bozulduğu için Türkiye’nin büyüdüğünü belirten Akdoğan, “Karanlık odaklar, mihraklar, çeteler, derin devlet yapılanmaları, terör odakları, bunlar bize yön veremez. Biz ‘Milletin dediği olacak’ dedik. Vesayet odaklarını, bu kirli yapılanmaları, karanlık odakları, etkisiz hale getirdiğimiz için demokrasimiz büyüdü” diye konuştu.

Terör örgütlerinin, Suriye ve Irak’ta faaliyetlerini rahatça yürütebildiklerini aktaran Akdoğan, “Bu ülkelerde iç savaş ortamı var. Bunlar Türkiye’ye de sirayet etmeye çalışıyor. Bir taraftan bölgede bir sürü olumsuzluklar var ve öteki tarafta, dünyada küresel bir kriz var. Yunanistan başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin halini görüyorsunuz. Buna rağmen biz insanımıza bunları hissettirmemeye çalıştık. Bir taraftan 2,5 milyon komşumuza kucağımızı açtık diğer taraftan da büyümeye devam ettik” ifadesini kullandı.

Taziye günlerinden sonra hayatın normal akışında devam etmesi gerektiğine işaret eden Akdoğan, örgütlerin hayatı dondurmak istediğini vurguladı.

“Taşın altına elini koyabilmek çok önemli”

Akdoğan, karanlık odakların, Türkiye’nin, etrafındaki olumsuzluktan etkilenmemesinden çok rahatsız olduklarını, terör ve algı operasyonlarına boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Seçimlerden sonra AK Parti’nin güçlü şekilde yeniden iktidara gelerek hizmete devam edeceğini belirten Akdoğan, şöyle konuştu:

“Hangi sorunu olan kesim varsa hepsine kucağımızı açıp, onların derdiyle dertlenmek bizim siyaset yapmamızın amacıdır. Siyaset, vatandaş, insan odaklı bir anlayışla, bu meseleler çözülsün, vatandaş huzura ersin, insan yücelsin diye yapılır. Şimdi her şeye ‘hayır’ diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin. Sen her şeye yok dersen, o zaman git kanarya sevenler derneği kur. Birileri de şimdi çıktı ‘Her şeyi yaparız’ diyor. İki satır ortak açıklama yapalım diyoruz, altına imza atmıyorsun. Öbürü kalkıp devleti suçluyor. O zaman nasıl bir ortak duruş sergileyeceğiz? Böyle zamanlarda ortak bir tavır sergileyebilmek, taşın altına elini koyabilmek çok önemli.”> Yeni Meram >Politika > ‘Yönetime ortak olacaksın ki millete hizmet edesin’
HABER YORUMLARI