kapat
Ruşeym Torku

‘Yönetici Sayısı Düşecek’

  • Giriş Tarihi: 15.06.2013 17:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘Yönetici Sayısı Düşecek’

Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Bekerecioğlu, yeni sistemle birlikte il sağlık müdürlüğünün sistemin içinden tamamen çıkacağını belirtti. Bekerecioğlu, “Eskiye nazaran yönetici sayısında ciddi düşüş olacak” dedi.

AK Parti Meram teşkilatı, Başkan M. Ulvi Bezirci ve yönetim kurulu üyeleriyle Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Mehmet Bekerecioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kamu Hastaneler Birliği başkanı Mehmet Bekerecioğlu, yeni sistemi anlattı.

Bekerecioğlu, “Kamu Hastaneler Birliği ile 81 ilin çoğuna genel sekreter ve diğer yöneticilerin ataması yapıldı. En tepede genel sekreter; genel sekreter il de kendine bağlı hastanelerin tamamından sorumlu. Genel sekreterin alt kademesinde 3 başkanlık var. Bu başkanlıklar daire başkalığı değil. Taşrada daire başkanlığı kavramı diye unvan yok. 1. Tıbbi hizmetler başkanlığı 2. Mali Hizmetler Başkanlığı 3. İdari hizmetler Başkanlığı . Bu 3 başkanlık kendilerine bağlı hastanelerin yürütmesini yapacak. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile koordineli çalışacak. İl emrine atanan personel artık il sağlık müdürlüğü ile değil genel sekterlikle muhatap olacak. İl sağlık müdürlüğü sistemin içinden tamamen çıkmış olacak. Hastanelere büyüklüğüne göre hiyerarşik olarak şu kadrolar yönetimi oluşturacak. Eskiye nazaran yönetici sayısında ciddi düşüş olacak; Her ilde oluşum aynı şekilde olmayıp ilin büyüklüğüne göre bu kadrolardan bazıları olmayacak” diye konuştu.

AK Parti Meram teşkilatı, Başkan M. Ulvi Bezirci de kurumda performans ölçeklemesinin en üst düzeyde yapılması gerektiğini söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Yönetici Sayısı Düşecek’
HABER YORUMLARI