Torku Jelifest

Yolcu uçağı düştü

  • Giriş Tarihi: 24.03.2015 13:01
  • Güncelleme Tarihi: 16:50
Yolcu uçağı düştü

Alman havayolları şirketi Lufthansa’ya ait GermanWings havayollarının Düsseldorf’tan Barselona’ya giden uçağı içinde 144 yolcu ve 6 mürettebatla Fransa’da düştü.

Mutlu Akü

Alman Lufthansa Havayollarına ait GermanWings havayolu şirketinin Airbus A320 tipi uçağı, 6 mürettebat ve 144 yolcusu ile İspanya’nın Barselona kentinden yerel saat ile 08.55 itibariyle Almanya’nın Düsseldorf kentine gitmek üzere havalandı.

Uçak, TSİ 11.50 sularında radardan kayboldu ve Fransa’nın güneyindeki İtalya sınırına yakın Barcelonette bölgesindeki Meolans-Revel köyündeki dağlık alana düştü.

Kazayla ilgili konuşan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, “Kazanın oluş biçimi ve ilk elde edilen veriler ışığında kazada canlı kurtulan kimsenin olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Fransa Başbakanı Manuel Valls da düşen uçağındaki yolculardan sağ kurtulan olmadığını düşündüklerini söyledi.

Kriz masaları oluşturuldu

AA muhabirinin Airbus’un Fransa’nın Toulouse kentindeki yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Airbus bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Kazayla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’nda da kriz masaları kuruldu.

Almanya’da da kriz merkezi kuruldu

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Dışişleri Bakanlığında yaptığı açıklamada, “Felaketin ayrıntılarını araştırmaya çalışacak kriz masası oluşturduk” diyerek kazayla ilgili 030-50003000 telefon numaralı kriz merkezi kurulduğunu kaydetti.

Kazada kaç Alman vatandaşının hayatını kaybettiği konusunda bir şey söyleyemeyeceğini ifade eden Steinmeier, bu zor zamanda düşüncelerinin, yolcu ve mürettebat yakınlarıyla olduğunu söyledi.> Yeni Meram >Güncel > Yolcu uçağı düştü
HABER YORUMLARI