YAZARLAR

***

1934’ten: “BAZEN hiç umulmadık adamdan, pek çok şeyler öğrenmişimdir. Hiçbir kanaati değersiz görmemek lazımdır. Neticede, kendi fikrimi uygulayacak bile olsam, herkesi ayrı ayrı dinlemekten zevk alırım.”

***

ÇELİK’TEN… Olayları yönlendiren ve yöneten Taksim Platformu sözcülerinin Başbakan vekili Bülent Arınç ile görüşmesini değerlendiren Çelik, eylemcilerin amaçlarının başka mecralara kaydığını, asıl hedefin başbakan Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizdi. Çelik, “bir anda Gezi Parkı taleplerini bir kenara bırakıp ‘biz 3. köprüyü de, 3. havaalanı ve Kanal İstanbul’u da istemeyiz’ demeye başladılar. Dahası, eylemciler doğrudan Başbakanımızı hedef aldı. Niye? Çünkü sayın Başbakanımızın güçlü karizmasının altında ezilenler, başka türlü Başbakanımızdan kurtulamayacaklar, işi gayri meşru yoldan halletmeye çalıştılar. İşin garip tarafı, 3. havaalanı ihalesinin yapılması Almanya’da yürekleri ağızlara getirdi. Niye? Çünkü ‘üçüncü havaalanı yapılırsa İstanbul Avrupa’nın hava üssü olacak’ diyorlar. İşin içinde büyük hesaplar var. Ama Konya, olayların başından sonuna kadar müthiş bir duruş gösterdi. Konya’ya şükran borçluyuz. Çünkü Konya büyük bir asalet sahibidir. Konya, son olaylara iltifat etmedi ve sağlam duruşunu bir kez daha tüm Türkiye’ye gösterdi” dedi.

Çünkü Konya; bir İstanbul, bir Ankara, bir İzmir, bir Eskişehir, bir Antalya, bir Mersin, bir Adana ve vesairesi değildi.

Konya AKP’nin kalesiydi.

Yaşananları sadece seyretti.

Bu da AKP’nin hoşuna gitti.

Devam Konya’m, yola devam!

***

SONU NE OLUR?

“Gezi Parkı” olayları sonrası.

İşadamları, bankacılar, sanatçılar, yazarlar, milletvekilleri, sendikacılar ve gazeteciler “terörist” olarak suçlanıyor, “Allah’ın izniyle yeriniz cezaevleri” denilerek tehdit ediliyor. Peki ama bu kadar gösterilerin sonu nereye varacak?

Anketler hemen hemen aynı sonucu veriyor: AKP yüzde 43.4; CHP yüzde 31.1; MHP yüzde 15.5… Görüyorsunuz, AKP hala açık farkla birinci… Diyelim ki olmadı, Devlet Bahçeli sayesinde kurtarma aracına dönmüş MHP’yi yanına alarak iktidarını sürdürebilir? Anlayacağımız; meydanların ateşi, seçim sandığında küle dönebilir.

***

“OLACAAK…” Başbakan Erdoğan, isim vermeden Levent Kırca’yı eleştirdi. Erdoğan, Gezi Parkı eylemleri için “İstanbul kurtarılmıştır” sözlerini kullanan Kırca için “hukuk yollarını çalıştıracağız, hesabını vermesi lazım” dedi. Levent Kırca ise, “başıma bir şey gelirse sorumlusu Başbakan Tayyip Erdoğan’dır” diye cevap verdi.

Başbakan’da hiç hoşgörü yok!

Adam heyecanlanıp söylemiştir.

İzin verin, “Olacak o kadar!..”

***

SICAK PARA KAZIĞI: 24 milyon sürücü ehliyetini değiştirirken “değerli kağıt bedeli’’ ödeyecek. Miktar bu yıl 101 lira olarak belirlenmişti. Maliye 24 milyon sürücünün her birinden yeni ehliyet için 101 lira alacaktı. Çarpın 24 milyonla 101’i, bulun sağlanacak geliri… Ben çarptım: 2.424.000.000.… Ayrıca, alkole zam, “otogaz”a 11 kuruş zam iyi rakam. Demek ki devletimize yine sıcak para gerekiyor. “Vatandaş Mülayimler”imize: Kaçış yok, ödeyeceksiniz. Ancak daha sonra ücretin düşürüleceği açıklandı. Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler! Kurnazlar, seçim öncesi makarna ve kömür için kaynak sağlıyorlar, bazı koyunlar da otlamaya devam ediyorlar! Şimdi kazları nasıl yolacaklar onu düşünüyorlar… Haa, bir de tedirginiz, Mısır’daki 2 milyar dolarımızı kim geri getirecek?

> Yeni Meram >Yazarlar > Yola devam Konya’m…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.