Torku Jelifest

Yol haritası belirleniyor

  • Giriş Tarihi: 10.11.2016 9:35
  • Güncelleme Tarihi: 3:47
Yol haritası belirleniyor

Konya İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Konya’daki sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirildiği nasıl bir yol haritası çizilmesi gerektiği ortaya konuldu

Konya İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Konya’daki sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirildiği ”İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya’da, Sağlık Turizmi” temalı bir toplantı düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya; İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Konya Tabip Odası Başkanı ve Özel Medova Hastanesi Temsilcisi Dr. Seyit Karaca, Konya Diş hekimleri Odası Başkanı Dt. Gürbüz Eldeniz, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden, Sağlık Müdür Yardımcıları Dr,Bahattin Akyürek, Dr. Mehmet Doğrul, Dr.Yusuf Kaymak, NEÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Ahmet Tekin, Konya Numune Hastanesi Yöneticisi Uzm.Dr. Süleyman Dönmez, Özel Farabi Hastanesi Temsilcisi Prof.Dr. Cevat Özpınar, Özel Medicana Konya Hastanesi Temsilcisi Belgin Danış ve Özel Medline Konya Hastanesi Temsilcisi Op.Dr. Esat Mehmet Arslan katıldı.

 

ÖNCE SAĞLIK SONRA TURİZM

Sağlık turizminde, ülkemizde önemli bir paya sahip olan Konya’nın dünü, bugünü ve gelecek planlaması ile sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirildiği toplantıda, medikal turizm, termal sağlık turizmi, ileri yaş ve engelli turizmi ve alternatif tıp konu başlıklarında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr Hasan Küçükkendirci, son dönemde ülkeler arası işbirliğinin, seyahat özgürlükleri ve imkânlarının artması ile sağlık turizminin de önem kazandığını belirterek, “Biz önce sağlık, sonra turizm diyoruz. Önce hastamızı tedavi edelim ki oda rahatça, sağlıklı bir şekilde şehrimizi gezsin. Bu konuda özel ve kamu ayırt etmeksizin Konya’da hangi hizmet alanlarında öne çıkabiliriz, şehrimize nasıl bir ivme kazandırabiliriz birlikte tespit edeceğiz. Sağlık turizmi bugünden yarına tamamlanamayacak uzun soluklu bir süreç. Bu toplantılarla sağlık turizmindeki yol haritamızı belirleyeceğiz”  ifadelerini kullandı.

 

ÇEŞİTLİLİK ARTIRILMALI

Konya’ya gelen turistin sadece inanç turizmi noktasında kalmaması gerektiğini belirten, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ise, “İlimizi ziyaret eden turistlerin hem sayısal yönünü artıralım, hem de geliş gayelerini çeşitlendirelim istiyoruz. Sağlık turizmi konusunda bir yandan toplantı ve çalıştaylarla çalışmalarımızı sürdürürken, bir yandan da pratik olarak adım atarak, sahaya inmeliyiz. Önümüzde Şeb-i arûs törenleri var. İran’dan 7-17 Aralık 2016 tarihleri arası 3-4 bin turist bekliyoruz.  Kısa vade de sağlık alanında ilimizde verilen hizmetleri bu dönemde tanıtabiliriz. Orta vade de ise yurtdışında tanıtımlar planlayabiliriz. Hedef kitlemize kendimizi tanıtan bir çalışma ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > Yol haritası belirleniyor
HABER YORUMLARI