Torku Jelifest

YOL GÖZÜKTÜ

  • Giriş Tarihi: 14.06.2019 15:48
  • Güncelleme Tarihi: 15:48
YOL GÖZÜKTÜ

Konyaspor ile sözleşmeleri sürmesine rağmen yeni sezonda kadro düşünülmeyen oyunculardan Yatabare, Jahovic ve Uğur takım arayışına girerken, sözleşmesi sona eren Fofana ise Konyaspor’un teklifine olumsuz yaklaştı

Mutlu Akü

YENİ sezon kadrosunu oluşturmak için kolları sıvayan Konyaspor yönetimi işe kadroda düşünülmeyen oyuncularla başladı. Sezonun tamamlanmasının ardından teknik patron Aykut Kocaman ile bir görüşme yapan ve kapsamlı bir rapor alan yönetim Yatabare ve Jahovic’in takımda düşünülmediğini futbolculara bildirdi. Konyaspor’a bonservis ücreti verilmeden gelen Yatabare’nin geçmiş dönem alacaklarını alarak sözleşmesini fesih edeceği öğrenilirken Jahovic’in durumu ise farklı.

ESKİ kulübü Göztepe’nin kıskacında olan Jahovic’i bonservis ücreti ödemeden almak isteyen İzmir ekibinin futbolcuyu bedelsiz almak için uğraştığı Konyaspor’un ise buna yanaşmadığı için bu ayrılığın henüz gerçekleşmediği kaydedildi. Sözleşmesi sona eren futbolculardan Fofana için ise 600 Bin Euro önerildiği oyuncunun ise bu teklife sıcak bakmadığı ifade edildi. Fofana’nın Konyaspor’da devam etmek için 1 Milyon 200 Bin Euro istemesi üzerine görüşmenin sonlandırıldığı kaydedildi.

YİNE sezon başında Trabzonspor’dan kadroya dahil edilen Uğur Demirok’ta gönderilecekler arasında. Deneyimli stoperi Aykut Kocaman’ın kadroda düşünmediği öğrenilirken Uğur için Yeni Malatyaspor’un istekli olduğu bildirildi. Geçitğimiz sezon kadroda çok fazla şans bulamayan Opanasenko’nun ise kadroda alternatif olarak tutulması düşünülüyor. Takıma geçtiğimiz sezonun devre arasında gelen Zuta’ya teklif gelmesi halinde kiralanması veya satılmasının düşünülebileceği böyle bir teklif gelmemesi halinde ise takımda kalacağı kaydedildi. Bilindiği gibi Konyaspor Zuta için 300 bin Euro bonservis bedeli ödemişti.

TOLGA DURMAZ> Yeni Meram >Spor > YOL GÖZÜKTÜ
HABER YORUMLARI