Ruşeym Torku

Yokuş: Haklar Geri Gitti

  • Giriş Tarihi: 4.01.2014 16:25
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Yokuş: Haklar Geri Gitti

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, kamu çalışanlarının haklarının geriye gittiğini savunarak, 2014’ten de ümitlerinin olmadığının söyledi.

Why Note!?

TÜRK Büro-Sen Konya 1 Nolu Şubesi tarafından düzenlenen “Kamu çalışanlarının 2013 yılının değerlendirilmesi ve 2014’ten beklentileri” konulu basın toplantısında, enflasyon ve memur maaş zamları konuşuldu.

Toplantıda konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 2011 ve 2012’de alınan enflasyon farkının 2013’ün sonunda da alındığını, bu farkların kamuoyunda “memura müjde” adı altında verildiğini iddia etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesiyle ilgili sözlerinden memura, emekliye ve çiftçiye bir şey düşmediğini öne süren Yokuş, “Kamu çalışanlarının hakları hep geriye gitti. 2013’ü kaybettiğimiz gibi 2014’ten de ümidimiz yok, 2015’te de zaten bir şey olacağı yok. Eğer ki Kamu Görevleri Yüksek Danışma Kurulu toplanıp sorunlarımızı çözerse bir ümit var. O da çözmezse, 2015’e kadar memura hiçbir hak, hukuk yok. Sadece bu ocak ayından itibaren alacağınız 123 lira ve 2015’teki 3+3 zam var. Böyle adalet olabilir mi? Memurun tüm sorunları çözüldü mü? Şimdi böyle bir tabloyla yüz yüzeyiz. Kamu çalışanlarının masada emeğinin, alın terinin pazarlandığı bir tabloyu hep beraber yaşadık. Malum konfederasyona destek veren 700 bin memura bir şey demiyorum. Onlar, o sarı sendikanın kuyruğuna takılarak, kendileri için müstahak olan ücretlere veya haksızlıklara razı olabilirler. Ama o konfederasyon sadece kendi mensupları adına orada imza atmadı. Şerefli 450 bin Kamu-Sen üyesi adına da imza attı. 1 milyon civarındaki memur için de imza attı. Bu haksızlık değil mi? O memur sendikasına hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > Yokuş: Haklar Geri Gitti
HABER YORUMLARI