Torku Jelifest

Yoğun bakımdaki Yılmaz Vural’dan iyi haber!

  • Giriş Tarihi: 5.12.2020 17:18
  • Güncelleme Tarihi: 17:18
Yoğun bakımdaki Yılmaz Vural’dan iyi haber!

Koronavirüse yakalanan ve tedavisi yoğun bakımda devam eden teknik direktör Yılmaz Vural'dan iyi haber geldi. Yılmaz Vural, Covid-19'u atlattı mı, sağlık durumu nasıl?

19 Kasım’da Covid-19 tanısı alarak tedavisine başlanan Yılmaz Vural, 24 Kasım’da Altunizade’deki Acıbadem Hastanesi’ne yatırılmıştı.

Ajansspor’un elde ettiği bilgiye göre 67 yaşındaki teknik adam tedaviye olumlu yanıt verdi ve kan oksijen satürasyonu değerlerinde dikkate değer bir iyileşme sağlandı.

Oksijen satürasyonu nedir?

Oksijen satürasyonu, kandaki oksijenin hemoglobine bağlı olarak taşınan miktarı gösteriyor. Hücrelere yeterli oranda oksijenin taşınmasındaki ana mekanizmadır. Daha açık ifadeyle kan oksijen doygunluğudur.

İyileşme sağlanmasına rağmen Yılmaz Vural yoğun bakımda entübe olarak yatmaya devam ediyor.

24 Kasım’da hastaneye yatan Vural, 27 Kasım öğle saatlerinde oksijen ihtiyacının artması üzerine yoğun bakım ünitesine alınmıştı.

Yılmaz Vural’ın ailesi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Babamız COVID-19 tanısı aldığı 19 Kasım tarihinden itibaren tedavi altındadır. Bugün, oksijen ihtiyacının artması üzerine yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak takibi devam etmektedir. Durumu ciddiyetini korumaktadır” ifadelerini kullanmıştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Yoğun bakımdaki Yılmaz Vural’dan iyi haber!
HABER YORUMLARI