YAZARLAR

YEREL SEÇİM YAKLAŞTI-Muammer Bağcı-Yeni Meram Gazetesi

Seçmen kütükleri askıya asıldı.Seçim propagandası başlamak üzere illerde ilçelerde birçok eski Belediye Başkanları değişti.Yeni isimler yeni yüzler ortaya çıktı.Adaylar mensup olduğu partisinin kazanması için yoğun bir çaba içerisine girmiştir.
Seçmenlere büyük iş düşüyor.Seçmenler acemi değil. Yıllar yılı seçim geçirdi.Herkez şimdiden kime hangi partiye oy vereceğini kararlaştırdı.Seçmenlerin çıraklık kalfalık devirlerini atlattı.Şimdi ustalık devrini yaşıyor.Bundan dolayı partilerin aktif çalışanları eskisi kadar fanatik grupları yok denecek kadar azdır.Seçim zamanında kavga felan olacağını sanmam.
Seçmenlerin görüşü ve karar vermesi zor değil.Artık 7den 70’e herkez neyin ne olduğunu çok iyi takip ediyor.Eskiden herkezin çok sevdiği millet partisi başkanı vardı ismi OSMAN BÖLÜKBAŞI.Hükümet meydanında açık hava toplantısını hiç kaçırmazdık .Konyalıya seslenirdi.Bu sefer oylarınızı bana verecekmisiniz dedi bizde kendisini çok severdik.Evet reyler sana derdik.Oda şöyle söylerdi.Külahcı Konyalılar külahı bana giydirirsiniz sizin harmanınız bol olur ama deneniz çıkmaz.Yine oy vermeye gelince reylerinizi kıratın böğrüne böğrüne basarsınız derdi.Kahkahalar alır yürürdü.Tabi öldü.Ruhu şad olsun.Çok iyi esprili kişiydi.Şimdi esprili kişi yok desek doğru olur.
Şimdi 2019 ocak ayı içindeyiz.Ortalık kış kıyamet her taraf kar buz içinde.Yüce Türk ulusunun 2019 yılında çok önemli iç dış devlet işleriyle karşı karşıya her gece açık oturumları dikkatle izlerim.
Devletler arasındaki ilişki idaresi pek sanıldığı kadar kolay ve basit değil.Hem devlet kendi ekonomisine ve kendi gücüne göre hareket ettiğini hep birlikte izlemekteyiz.Artık sadakat dostluk ikinci planda olduğu da açık seçik ortadadır.
Yüce Türk ulusunun içten ve dıştan ne biçim tuzaklar kurduklarını hep birlikte yakından görmekteyiz.Türkiye’nin son yıllarda kendi öz evlatlarından devletini, milletini seven çok, her alanda çok güzel bilinçli kişilerin yetiştiğini gururla izlemekteyiz ve memnun olmaktayız.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza Yüce Türk Silahlı kuvvetlerine çok büyük işler düşmektedir.Yüce mevlam her işte işlerini rast ve kolay getirmesini candan dilerim.81 milyon biriz beraberiz hiç kimse bizim hedeflerimizden geri koyamaz koymasıda hiç mümkün değil.Tek millet tek devlet biriz.Yüce Türk ulusu olarak devletin arkasındayız.Hiçbir zaman geri kalmamak için gereken bütün çabayı göstermek her Türk’ün vatani vazifesidir.Bunu da böyle bilmekte yarar vardır.Bu ulusun ne kadar zor şartlar altında bugün kü duruma gelmesi için çaba harcandığı ortak istek ve arzulardandır.

> Yeni Meram >Yazarlar > YEREL SEÇİM YAKLAŞTI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.