YAZARLAR

Orta Anadolu Basınının övünç abidesi Yeni Meram 60. kuruluş yılını gerilerde bırakırken bir yeniliğe imza atıp bu gün elinizde olan gazetenin daha pratik kullanım ve okunmasının, taşınmasının kolaylık bakımından boyutlarının küçültüp kalitesini yükselterek okuyucuları hizmetine sundu..

Şurası bir gerçektir ki, yeniliğin arayışı içinde olmak çağdaşlık ister.medenilik ister.modern olmayı yüreğine sindirmek ister Bunların ötesinde hitap ettiği kitlenin ihtiyaçlarını görüp anlayabilmek ister.Bilgisayar çağının insanlığa armağan ettiği Dijital ortam insanlığı hamallık yapma ortamından kurtarmış kocaman .kocaman arşivler ortadan kalkmış kartelalar.klasörler yerini disklere CD’lere bırakmış ülkelerin nüfusları bir vatandaşlık kimlik No’ları ile disipline edilip kontrol altına çekilir olmuştur.

Basın yayın organlarından olan Gazetelerin günlük hayatımızda gerek taşınırken ve gerekse okunurken standart olarak bilinen boyutları ile kullanımları bir külfet ihtiva ettiğinden, insan oğlu bu tedirginliğini çözümsüz görüp katlanmayı yeğlemekteydi Şimdilerde Yeni Meram gerek boyutları ve gerekse kalitesinde çağın gereksinimine ayak uydurmanın Anadolu Basınının da bir öncüsü olmayı başarıp bu günkü Yeni Meram’ ı okuyucusunun emrine sunmuştur.

.Konumuz çağdaşlık, medenilik olunca inancımızın özündeki çağdaşlığa bakmamız gerek. Sevgili Peygamberimizin hayatının akışı içinde İslam dininin özündeki çağdaşlık Hadisi-Vecibesi ile tescilli olup ayrıca düşmanlarına üstün gelmek için o çağın tüm savaş araç ve gereçlerinin en iyilerini yapıp Yüce Rabbinin elçisi olma özelliğini bir fırsat olarak görmemiş ve düşmanlarından kat, kat üstün kuvvetleri yenmesini bilmiştir.

Yakın Tarihimizin Kurtuluş Savaşını verirken Ulu Önder Atatürk bir orduyu yoktan var ederken iman gücünün önünde çağdaşlığı, medeniliği ön planda tutarken, savaşın sadece cephede değil barışta da verildiğinin kanıtını Yüce Mevlanamızın tanımını yaparken Ne zaman bu şehre gelecek olursam Mevlana’ın ruhaniyeti benliğimi sarar. O çok büyük bir dahi devrimler aşan bir teceddüt aşığıdır. derken teceddütün yenilik olduğunu vurgulamıştır.

Yüce Mevlana’nın Müslümanlığı Türk Ruhuna intibak ettiren Büyük bir Reformatör dür. Müslümanlık aslında Geniş manasıyla müsamahalı ve modern bir dndir. Vecizelerini sıralarken hem Müslümanlara ve hem de Yüce Dinimiz İslam’a çok ama çok büyük ışık tutup o yüce dinin yüceliğinin sonsuzluğunu göstermiştir.

Bu gerçekleri bu köşemde dizelerken sadece Gazetemiz Yeni Meram’ın kendini yenilemesinin değil, hayatımızın akışı içinde Siyasetimizden Eğitimimize. Ticaretimizden Tarımımıza, Savunmamızdan Adaletimize, İdaremize değin hayatımız unsurlarını hep yenilememizin bir mecburiyet olduğunun bilinci içinde olmamızın gereklerini vurguladım

Yenilenen yüzü ile 60 yıllık mazisindeki başarılara daha çok başarılar katarak ilerleyeceğinden şüphe duymadığımız Yeni Meram’ın yeni yüzünü yaratan Başta Sayın sevgili dostum Hacı Mustafa Yalçın Bahçıvan’a, değerli evlatları Ahmet, Tufan ve Çağatay a geleceğin Yeni Meram sahip ve sahibeleri torunlara yaşama sevinci dolu yıllarda başarılar diler. 55 yıldan beri yazı ailesi içinde yer almanın şerefini yaşarken, kadirşinas yazı ailesi dostlarıma da sevgiler sunarım…

> Yeni Meram >Yazarlar > YENİ YÜZÜ İLE YENİLİĞİN ÖNDERİ YENİ MERAM…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.