Torku Jelifest

Kütahya’ya yakışmıyor

  • Giriş Tarihi: 2.01.2015 13:29
  • Güncelleme Tarihi: 13:29
Kütahya’ya yakışmıyor

Kütahya Belediyesi’nin, kent merkezinin bazı bölgelerinde 4 gündür hala kar temizliği yapmaması tepkilerine neden oluyor.

Bir çok mahallede de 4 gündür toplanmaya çöpler, halkın sağlığını tehdit ediyor.

Kent merkezine yakın bazı mahallelerin cadde ve sokaklarında hala yürümekte güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar, “Kütahya’ya 4 gün önce yağan kar hayatı olumsuz yönde etkiledi.Kütahya kent merkezinde kar kalınlığı 54 santimetreyi bulmuştu. Kütahya Belediyesi’nin sadece belirli yerlerde kar temizliği yaptığını öğrendik. Halkın yoğun olduğu Ali Paşa Servi, Meydan ve Gaybiefendi gibi mahallelerinin ana caddelerinde niçin kar temizliği yapılmıyor. Bu mahallerde binlerce kişi yaşıyor. Bilhassa yaşlı ve çocuklar kar sebebiyle yürümekte zorluk çekiyor.4 gün geçmesine rağmen bizim mahallelerimize ne kar temizlemesi ne de tuzlama yapıldı.Ayrıca 4 gündür toplanmayan çöpler insanları zor durumda bırakıyor” dediler.
Vatandaşlar, belediye ve valilik civarının kar temizliğinin karın yağdığı ilk gün yapıldığını ifade ettiler.

Vatandaşlar, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na çağrıda bulunarak, derhal ara sokak ve caddelerde de kar temizliği yapılmasını istediler.

Habere konulan olan fotoğrafların 2 Ocak 2015 günü saat 11.34’de çekildiği belirtildi. İHA> Yeni Meram >Türkiye > Kütahya’ya yakışmıyor
HABER YORUMLARI