kapat
Ruşeym Torku

Yeni Pazarlara Ulaşmalıyız

  • Giriş Tarihi: 19.04.2013 16:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Yeni Pazarlara Ulaşmalıyız

Konya Barosu Başkanı Fevzi Kayacan ve Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’i ziyaret etti.

Genel Kurul Sonrası Başkanlık görevine seçilen Dr. Lütfi Şimşek’e hayırlı olsun dileklerini ileten Baro Başkanı Fevzi Kayacan, MÜSİAD’ın yeni dönemde de önemli projelere imza atacağına inandıklarını söyledi.

Anadolu insanının ticari geleneğinin çok güçlü olduğunu vurgulayan Baro Başkanı Kayacan, “MÜSİAD milletimizin öz değeri olmuştur. Milletimizi kendine bırakırsanız başaramayacağı bir şey yok. Bizlerin ticari geleneği çok güçlü. Bu güçten alıyoruz değerlerimizi. Sürece baktığımızda son yirmi yılda insanlarımıza bazı kısıtlamalar getirilmiş. Bugün bu kısıtlamalar gidince güzel işler ortaya çıkmaya başladı” dedi.

Baro Başkanı Fevzi Kayacan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek de, “ MÜSİAD hep kendini yenileyen bir tempo ile bugünlere gelmiş. Her alanda farklı kurumlara insan kaynağı oluşturmuş. Bizler 20. Yılımızda Konya’nın kalkınma sürecine şahitlik ettik. MÜSİAD, Konyalı sanayicinin üretimden, ihracata yeni alanlar bulmasına yardımcı oldu. Bu noktada MÜSİAD, sanayicilerimizi ilk defa yurt dışı pazarlarına açılması için bir araya getirip Almanya’da iş fuarına götüren bir kurumdur. Bugün firmalarımızın aracıya gerek kalmadan yurtdışında iş yapmaları bizleri gururlandırıyor” dedi.

Sanayicilerin Avrupa ve Ortadoğu pazarına artık aşina olduğunu belirten Şimşek, “Sanayicilerimiz Avrupa ve Ortadoğu pazarını çoktan keşfetti artık yeni pazarlar oluşturmamız gerekiyor. Bu noktada hangi ürünün hangi pazara satılabileceği ile ilgili çalışmalarımız olacak. Sanayicilerimize Afrika Kıtası, Amerika Kıtası ve Asya pazarında yeni bölgelere ulaşabilmeleri için çalışmalar yapacağız” ifadesini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Yeni Pazarlara Ulaşmalıyız
HABER YORUMLARI