YAZARLAR

70 yıl önce bir tohum düştü toprağa. Adı Yeni Meram oldu. Kadim Konya’nın müstesna insanları tarafından özenle bakıldı, sulandı, kök saldı, filizlendi o tohum. Kökleri öyle sağlamdı ki hiçbir fırtınaya, hiçbir darbeye göz açtırmadı, boyun eğmedi kimseye. Nice badireler atlattı. Her defasında köklerini daha sıkı saldı toprağa, dallarını engin maviliklere daha gür açtı. Hünerli bahçıvanların ve nice ustaların ellerinde özenle bakıldı, büyütüldü, korundu. Zamanla öyle güçlendi, öyle saldı ki dallarını en derin mavilere, ulu bir çınar gibi gölgesine alarak Konya’yı, yeri geldi güneşin kavurucu sıcaklığından, yeri geldi azgın sellerin taşkın sularından korudu. Her zaman doğrunun, haklının, Hak’kın ve halkın yanında oldu. Ve aradan yıllar geçti yaşı 70 oldu. Yaşı 70 oldu ama sanmayın yaşlandı ya da yoruldu. Şimdi daha genç, daha dinç, daha heyecanlı, daha başarılı bir şekilde, Ömer Sarıkulak’ın önderliğinde, Mehmet Hançerli’nin bilgeliğinde, Muhammet Gümüş’ün kılavuzluğunda ve alanında birbirinden başarılı isimlerle nice 70’lere doğru tıpkı bir doru kısrak gibi şahlanarak gidiyor.

Sevgili okurlar; Yeni Meram sadece bir gazete olmadı hiçbir zaman. Yeni Meram bir aileydi. Yeni Meram bir okul bir üniversite oldu. Yeni Meram ustalar kuşağıydı. Nice önemli şahsiyetler çıkardı içinden. Kendinden sonraki gelenlere yol gösterdi, örnek oldu. Konyalı da hak ettiği yere Yeni Meram’ı hep koydu. Ve bu çınar şimdi 70 yılını doldurdu. Sözü çok uzatmaya gerek yok sevgili okurlar. Hep beraber nice 70’lere inşallah…

> Yeni Meram >Yazarlar > Nice 70’lere…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.