Torku Jelifest

Yeni Lenovo Yoga Book duyuru öncesinde detaylanıyor

  • Giriş Tarihi: 4.04.2016 21:48
  • Güncelleme Tarihi: 21:48
Yeni Lenovo Yoga Book duyuru öncesinde detaylanıyor

Lenovo, yakında ultra taşınabilir yeni dönüştürülebilir notebook modeli Yoga Book’u pazara sunacak…

Donanım dünyasının en önemli isimlerinde olan Çin kökenli Lenovo, dizüstü PC segmentinde liderliğe kadar yükselirken, son dönemde özellikle de akılı telefon modelleri ile karşımıza gelirken, diğer taraftan PC segmentinde de değişen ve gelişen teknoloji ile dönüştürülebilir, çok yönlü modelleri pazara sunmakta.

Firmanın en önemli modelleri arasında Lenovo Yoga Book yer alırken, çok yakında yeni nesil temsilcinin resmi olarak duyurulacağı ifade ediliyor. Bu yeni cihaz henüz gelmese de hakkında bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Yeni Lenovo Yoga Book hem ince ve hafif yapısı hem de güçlü donanım özellikleri ile hız ve taşınabilirliği aynı anda tercih eden kullanıcılar için tasarlanmış olarak sunulacak. Cihazın ekranı 360 derece çevrilebilecek ve böylece notebook formundan tablet formuna geçiş yapmış olacak.

Yeni Lenovo Yoga Book, Intel tarafından geliştirilen Atom x5-Z8500 Cherry Trail işlemciden güç alacak. Ayrıca cihazda sistem belleğinin ise 4GB olarak yer alacağı ifade edilmekte. Dahili veri kapasitesi ise 32GB olarak gelecek.

Bluetooth, Wi-Fi, GPS desteği içerecek olan yeni Lenovo Yoga Book ayrıca tercihe göre 4G LTE desteği de sunacak. 10″ büyüklüğünde dokunmatik ekran içerecek olan cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel Full HD olacak.

Bu yeni cihazın bir kaç hafta içerisinde resmi olarak duyurulması bekleniyor.> Yeni Meram >Teknoloji > Yeni Lenovo Yoga Book duyuru öncesinde detaylanıyor
HABER YORUMLARI