Torku Jelifest

Yeni haftada Konya’da hava nasıl olacak?

  • Giriş Tarihi: 13.12.2015 12:32
  • Güncelleme Tarihi: 12:32
Yeni haftada Konya’da hava nasıl olacak?

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre, Hakkari ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor. İç ve Doğu bölgelerde buzlanma görülecek

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ve Giresun çevreleri ile gece Mardin, Batman, Şırnak çevrelerinin yağmur, Hakkari ve Van çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ VE DOĞU BÖLGELERDE BUZLANMA GÖRÜLECEK

Bu sabah ve gece Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDECEK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KONYA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Konya’da havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişme beklenmiyor.Kuzey yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor rüzgar bekleniyor.

KONYA İÇİN UYARI!

Gece ve sabah saatlerinde, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KONYA İÇİN 5 GÜNLÜK TAHMİN

13 Aralık Pazar 8/-2
14 Aralık Pazartesi 9/-2
15 Aralık Salı 9/-1
16 Aralık Çarşamba 10/0
17 Aralık Perşembe 8/0

 

İSTANBUL VE ANKARA PARÇALI VE AZ BULUTLU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 6

İstanbul: Parçalı bulutlu 11

İzmir: Az bulutlu 13

Adana: Az bulutlu 19

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 18

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde batı kıyı kesimleri, öğle saatlerinde il geneli aralıklı yağmurlu 12

Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu 13

Erzurum: Parçalı bulutlu 0

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 12> Yeni Meram >Konya > Yeni haftada Konya’da hava nasıl olacak?
HABER YORUMLARI